۶ سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در اردبیل راه اندازی می شود

اردبیل - ایرنا - معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از راه اندازی ۶ سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی جدید تا پایان امسال در راه های ارتباطی این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا عبدی روز دوشنبه در بازدید از سامانه های هوشمند جاده مشگین‌شهر - پارس آباد گفت: این سامانه‌های هوشمند جدید در راه های ارتباطی گرمی - رضی،  مشگین شهر -  اهر، پارس آباد -  بیله سوار، فیروزآباد - خلخال و مشگین شهر - پارس آباد نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است، افزود: برای نصب و راه اندازی این ۶ سامانه هوشمند در جاده‌های استان اردبیل حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

او ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی و هوشمندسازی راه های ارتباطی استان را از اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برشمرد.

عبدی با اشاره به فعالیت ۲۴ ساعته مرکز مدیریت راه‌ها و پاسخگویی به سامانه ۱۴۱ راهداری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مردم بیش از ۶ هزار بار با سامانه ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و در خصوص مسائل و مشکلات حوزه راهداری و حمل و نقل گزارش داده اند.

وی از رانندگان خواست علاوه بر رعایت فاصله طولی بویژه در فصول بارندگی و رعایت سرعت مطمئنه از هرگونه سبقت‌های غیرمجاز و تخلفات حادثه‌ساز در جاده‌ها پرهیز کنند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم.

وی شناسایی ناوگان باری با تناژ اضافی غیرمجاز و برداشت پلاک و سرعت خودروهای عبوری را از قابلیت‌های مهم سامانه توزین حین حرکت عنوان کرد و افزود: جاده‌های استان به این سیستم مجهز هستند.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استا اردبیل با اشاره به فعال بودن ۱۵۰ سامانه هوشمند در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

عبدی اضافه کرد: هم اکنون ۷۱ سامانه تردد شمار، ۴۱ دوربین نظارت تصویری، ۳۶ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت، ۲ سامانه توزین حین حرکت (WIM)  و ۲ تابلوی پیام متغییر در جاده‌های استان اردبیل فعال است.

وی ادامه داد: همچنین تابلوی پیام متغییر جاده اردبیل - آستارا تا ۲ ماه آینده به اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha