مدیرکل امور شاهد آموزش و پرورش: وصیت شهید حُسنان کتاب معرفت‌شناسی است

سمنان- ایرنا- مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: شهید حسنان کتابی است که باید مطالعه شود زیرا وصیت‌نامه‌اش منبع معرفت‌شناسی و حامل نکات تربیتی مهم و الگویی برای نوجوانان است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رزاقی روز دوشنبه در آیین یادبود شهید سعید حسنان، از شهدای دانش‌آموز شهرستان سرخه در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه وصیت‌نامه شهید حسنان حاوی نکات ارزنده اعتقادی، سیاسی،اجتماعی و فلسفی است ابراز داشت: زنده نگهداشتن شهدا در مطالعه وصیت‌نامه آنان و عمل به مندرجات آن است.

وی افزود: تقارن بازگشت پیکر شهید حسنان به وطن با بازگشایی مدارس، اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس، حامل پیام‌ها و درس‌های زیادی است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خداوند این اتفاقات را به گونه‌ای کنار هم چیده است که مانند ذرات نور پیکر این شهید والامقام را تشییع و بدرقه کنند.

رزاقی بیان کرد: دانش‌آموزان زیادی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند اما اینکه شهیدی توسط پدر و مادرش مشایعت شود قصه‌ای از عالم معنا است و پدر و مادر او مزد صبوری‌شان را با رسیدن به مقام بالای رضا دریافت کردند.

وی افزود: شهید حسنان در همسایگی نفس مطمئنه است و ندای خداوند را می‌شنود که می‌گوید به سوی  پروردگارت بازآی که تو خشنود از او و او راضی از توست.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: در دوران دفاع مقدس، ترس رزمندگان از حضور در آن فضا طبیعی بود و بسیاری این ترس را در خود داشتند اما گوهر وجود برخی از آنان مانند شهید حسنان به قدری صیقل خورده بود که که در حالت اطمینان خاطر و آرامش در جبهه حضور داشتند و این همان معنای نفس مطمئنه است.

شهید حسنان دانش‌آموز نوجوان سرخه‌ای بود که ۲۵ اسفند ۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از ۳۷ سال در روز ۱۳ مهر ۱۴۰۰ به آغوش خانواده بازگشت.

کمیته جست‌وجوی مفقودین به تازگی پیکر این شهید را در منطقه شرق دجله شناسایی کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha