سفارت ایران در بغداد برگزاری موفق انتخابات پارلمانی را تبریک گفت

بغداد-ایرنا- سفارت ایران در بغداد با تبریک برگزاری موفقیت آمیز تجربه جدید مردمسالارانه ملت و دولت عراق بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت و اراده عراقی ها حمایت کرد.

بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی دهم اکتبر 2021 را به دولت و ملت عراق تبریک می گوید. بی تردید، حضور آگاهانه ملت ها در پای صندوق های رای، ضامن مشارکت و توانمندی آنها در تعیین سرنوشت و پیگیری مطالباتشان و مظهر مردم سالاری است. بر همین اساس، جمهوری اسلامی ایران، همواره حامی ملت عراق در برخورداری از حق تعیین سرنوشت و تحقق آمال آنها بوده است. ما همیشه مدافع حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور همسایه بوده ایم و از تکامل فرآیندهای سیاسی قانونی در عراق که منتج به توسعه اقتصادی و رفاه مردم آن گردد، حمایت می کنیم. 

امیدواریم شاهد شروع بکار پارلمان جدید و تشکیل دولت برآمده از آرای نمایندگان ملت باشیم که بتواند در ارتقاء این کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تلاش نماید و موجبات گسترش مناسبات و پیوندهای دیرینه میان ملت ها و دولت های بزرگ ایران و عراق را فراهم سازد و مقوم ثبات و آرامش بیشتر در منطقه باشد.

موفقیت دولت و ملت عراق و سعادت و بهروزی آنها را خواستاریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha