شهید سعید حسنان سرمایه جامعه دانش‌آموزی استان سمنان است

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: شهید سعید حسنان سرمایه جامعه دانش‌آموزی استان است و باید درسی برای جامعه تعلیم و تربیت باشد.

به گزارش ایرنا، محمد دستورانی روز دوشنبه در آیین یادبود شهید حسنان، از شهدای دانش‌آموز شهرستان سرخه با حضور مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ابراز داشت: تبیین درست واقعه کربلا، دفاع مقدس و شهدا ‌می‌تواند فرهنگ ایثار و شهادت را به غنی‌ترین شکل انتقال دهد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ دینی ما، شهید و شهادت مفهوم دیانت و معرفت است افزود: شهید حسنان با احساس مسئولیت، ۱۱ ماه در ۲ مسئولیت مهم و کلیدی بیسیم‌چی و دوشکاچی حضور داشت و درنهایت کنار رود دجله شهید شد و بعد از ۳۷ سال انتظارِ لبریز از معرفت و معنویت به وطن خود بازگشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: انتظار خانواده و اطرافیان این شهید آنان را به مقام صبر رساند و چون مقام صبر پایین‌تر از مقام رضا است، این انتظار آنقدر طولانی شد که والدین او پس از رسیدن به مقام رضا از دنیا بروند.

دستورانی بیان کرد: نکته مهم این است که این شهید در ماه صفر و اوج معنویت و شور و شعور حسینی جامعه به وطن برمی‌گردد و این خود حامل پیام مهمی است.

وی افزود: حکم ازلی این است که شهدا مانند گل پرپر شوند اما یاد و عطرشان مانند گلاب در جای‌جای جامعه به مشام افراد بصیر و دارای تفکر برسد و با عطر خود فضا را آراسته کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: شهید حسنان خالص و پاک بود و به واسطه پاکی و بی‌آلایشی او، خانواده‌اش این همه عزت و سربلندی دارند.

شهید حسنان دانش‌آموز نوجوان سرخه‌ای بود که ۲۵ اسفند ۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از ۳۷ سال در روز ۱۳ مهر ۱۴۰۰ به آغوش خانواده بازگشت.

کمیته جست‌وجوی مفقودین به تازگی پیکر این شهید را در منطقه شرق دجله شناسایی کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha