مرکز مشاوره آستان قدس رضوی خدمات رایگان در حاشیه شهرهای کشور ارائه داد

مشهد- ایرنا- مدیر مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه آخر ماه صفر بیش از ۱۴۰ پایگاه موقت این مرکز در حاشیه شهرهای کشور به ارائه خدمات تخصصی حوزه مشاوره پرداختند و صدها نفر به طور رایگان از خدمات این مراکز بهره‌مند شدند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، دکتر رضا آذریان افزود: حوزه‌های خانواده، زوجین، تحصیلی، شغلی، کودک و نوجوان، مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره‌های فردی از مهم‌ترین حوزه‌هایی بود که این پایگاه‌ها مشاوره مورد نیاز در این زمینه‌ها را به مراجعه‌کنندگان ارائه کردند.

وی ادامه داد: حاشیه شهر مشهد یکی از مکان‌های اصلی برپایی این پایگاهها بود و در دهه آخر صفر امسال ۹ پایگاه در مناطقی از جمله پنجتن، توس، شهرک شهید رجایی، بلوار صبا، مهرمادر و خواجه ربیع و سایر مناطق محروم این شهر دایر شد. 

مدیر مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت خدمات مشاوره در زندگی گفت: این مرکز در حرکت جهادی آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم برای شهروندان ساکن حاشیه شهر را بطور رایگان به آنها ارائه کرد.

وی افزود: هدف ما از اجرای این طرح ایجاد پیوند بین شهروندان کم‌برخوردار با آموزش‌ها و خدمات مشاوره‌ای است که می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی آنها نقش موثر داشته باشد و آسیب‌های اجتماعی را نیز کاهش دهد.

آذریان ادامه داد: بسیاری از معضلات اجتماعی که در حاشیه شهرهای کشور ایجاد می‌شود، ناشی از عدم آگاهی است و یکی از راهکارهای اساسی برای پیشگیری از آن، ارائه آموزش‌های ضروری برای خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف خانوادگی، تحصیلی و مسائل فردی است که می‌تواند ضمن ارتقای آگاهی در جامعه به رفع بحران‌های فردی و اجتماعی کمک کند.

۲۰۰ مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند که ۷۲ مرکز از این تعداد به مشاوره طلاق اختصاص دارند و ۳۲ واحد آن در مشهد فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha