فرماندار: زیرساخت‌های حوزه برق شهرستان سنقر و کلیایی توسعه یافت

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی با اعلام پیشرفت ۵٠ درصدی پروژه ساخت پست فوق توزیع برق سنقر گفت: با احداث ۲ پست برق فوق توزیع سنقر و پست برق ۶٣ کیلوولت سطر، این شهرستان تا سال‌های آینده مشکل زیرساخت در حوزه برق نخواهد داشت.  

به گزارش ایرنا، «غلامرضا مرتضوی» عصر دوشنبه هنگام بازدید از پست فوق توزیع سنقر با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت هر منطقه در گرو توسعه زیرساخت ها است، افزود: با توجه به محدودیت های حوزه برق شهرستان برنامه ریزی به جهت احداث این پست برق و ارتقا زیرساخت های حوزه برق در سنقر انجام گرفت.

فرماندار سنقر و کلیایی در ادامه گفت: این پروژه با اعتباری بیش از ٧٠ میلیارد تومان هم اکنون با روند مطلوب و پیشرفت ۵٠ درصدی در حال اجراست.  

وی اظهار داشت: با احداث پست فوق توزیع جدید سنقر قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع و توزیع منطقه افزایش چشمگیری پیدا کرده و همچنین فیدرهای خروجی پست سنقر نیز ارتقا می یابد.  

وی افزود: از دستاورد های اجرای این پروژه کاهش قابل توجه قطعی های شبکه توزیع برق در شهرستان سنقر و کلیایی است.

وی ادامه داد: همچنین در شهرستان سنقر و کلیایی به علت پراکندگی روستاها مسیرهای طولانی خطوط انتقال برق را داریم که این مساله باعث نوسانات و قطعی های مکرر برق می‌شود لذا با برنامه ریزی صورت گرفته با جداسازی خط برق منطقه کلیایی و احداث پست برق در منطقه سطر این مشکلات کاهش می‌یابد.

فرماندار سنقر و کلیایی افزود: پست برق منطقه کلیایی اکنون در مرحله تامین زمین قرار دارد و برای احداث حدود چهار هکتار زمین مورد نیاز است.

مرتضوی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده استاندار کرمانشاه بیش از ٢٠ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این پست برق اختصاص داده شده است.

وی در پایان اظهار داشت: همچنین اعتبار احداث هشت کیلومتر خط انتقال برق در شهرستان با اعتبار بیش از یک میلیارد جذب شده که ۲ مسیر روستای «آفریناج» به «آب باریک» و مسیر «فارسینج» به «چماق تپه» را با مسیرهای جدید جایگزین احداث خواهد شد و قطعی این مسیر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha