۳۸ درصد سوخت خودروها در استان اردبیل گاز طبیعی است

اردبیل _ ایرنا _ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: ۳۸ درصد سوخت مصرفی خودروها در این استان از محل سوخت گاز طبیعی فشرده و یا (سی‌ان‌جی) تامین می‌شود.

سیدحجت مدنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با افزایش تعداد خودروهای دوگانه‌سور و یا تبدیل خودروهای بنزینی به سیستم دوگانه شاهد افزایش نرخ رشد مصرف سوخت سی‌ان‌جی در این استان هستیم.

وی اظهارکرد: مصرف این سوخت پاک در ۱۸۶ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ حدود ۱۱۹ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۴.۷ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: استان اردبیل به لحاظ میزان مصرف سوخت سی‌ان‌جی برای تامین سوخت خودرو جزو استان‌های پیشرو در کشور محسوب شده و میانگین مصرف این فرآورده از میانگین مصرف کشوری بالاتر است.

او گفت: با توجه به اینکه شبکه گاز گسترده شده امکان استفاده از این سوخت در تمام مناطق مختلف این استان به عنوان سوخت در دسترس برای استفاده خودروها وجود دارد.

در استان اردبیل با فعالیت ۶۹ جایگاه عرضه سوخت گاز فشرده طبیعی (سی‌ان‌جی ) به طور میانگین روزانه ۶۴۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده به خودروهای گازسوز تحویل داده می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha