معاون استاندار ایلام: اقتدار ایران اسلامی دستاورد دوران دفاع مقدس است

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: پیشرفت، عزت، سربلندی و اقتدار ایران اسلامی دستاورد ارزشمند دوران هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی روز دوشنبه در ویژه برنامه دفاع ملی و مقاومت استان اظهار داشت: دفاع مقدس نماد ایستادگی، مقاومت و تابلوی تمام نما از صفحه ایثارگری های دلاورمردانی است که جانانه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

وی به تبیین ارزشهای دفاع مقدس برای نسل جوان تاکید کرد و افزود: دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس باید بیش از پیش برای نسل جوان در گام دوم انقلاب تبیین شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام تاکید کرد: باید روابط عمومی ها دستگاه های اجرایی نسبت به برنامه های ملی و مناسبت های دفاع مقدس توجه داشته باشند و در راستای فرهنگ سازی آنها تولید محتوا کنند.

فتاحی خواستار اقدامات انجام شده در حوزه دفاع مقدس در سامانه مورد نظر در استان شد و گفت: با توجه به رصد اقدامات در مرکز، باید فعالیت های انجام گرفته در سامانه بارگذاری شود زیرا بر اساس این شاخص ها ارزیابی عملکرد صورت می گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام نیز در این نشست گفت: حبل المتین نظام و افتخار ملت ایران در جهان همین دفاع مقدس است.

سرهنگ پاسدار محمدحسین فولادی با اشاره به اینکه با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس می توان مشکلات کشور و بخصوص استان ایلام را برطرف کرد، افزود: با بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس می توان برای رفع مشکلات کنونی کشور چاره اندیشی کرد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس قله افتخار انقلاب اسلامی و محور وحدت جامعه ما است، تاکید کرد: دفاع مقدس دانشگاه انسان سازی بود و اگر ما امروز قدرت برتر جهان هستیم و هیچ منازعه منطقه‌ی بدون اثرگذاری ما رفع نمی شود همگی دستاورد دفاع مقدس است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام بیان کرد:در هشت سال جنگ تحمیلی که یک جنگ نامتعارف بر کشور ما تحمیل شد، به بهانه اینکه این ملت می خواهد بر آرمان های خود بایستد و ظالمان و مستکبران را از کشور بیرون کند و عزت اسلامی را در جامعه ایجاد کند، دشمنان نتوانستد با مسأله انقلاب اسلامی کنار بیایند و بر این اساس جنگ نابرابر را برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی به راه انداختند اما در این عرصه نیز ناموفق بودند.

سرهنگ فولادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مهمترین حادثه قرن است، افزود: انقلاب اسلامی بر خلاف پیش بینی همه تئوریسین ها و نظریه پردازهای غربی اتفاق افتاد، در جنگ هشت ساله بیش از ۳۰ کشور دنیا از صدام ملعون با تمام امکانات و تجهیزات نظامی و مدرن حمایت کردند و در حالی که در ابتدای انقلاب اسلامی بدنه اجرایی کشور مستحکم نشده بود، نظام سیاسی آن گونه که باید در کشور تشکیل نشده بود و یکه و تنها در مقابل رژیم بعثی مقاومت کردیم.

وی با تاکید بر اینکه ما امروز میراث دار دفاع مقدس هستیم، گفت: دفاع مقدس؛ حسینی وار، معنوی و عاشورایی وار حادث شد و امروز هم با بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس می توانیم بر مشکلات خود در حوزه های مختلف  پیروز شویم.

سرهنگ فولادی ادامه داد: در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه با مشارکت همه دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان و با حضور مردم اجرا شد که نیاز است اقدامات انجام گرفته در سامانه ای که به روابط عمومی ها اعلام شده بارگذاری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha