۸۰ درصد بیماران بدحال کرونایی خراسان رضوی در مشهد بستری هستند

مشهد- ایرنا- مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود ۸۰ درصد از بیماران بدحال کرونایی استان خراسان رضوی، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های مشهد بستری هستند.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک ۲۶۰ بیمار بدحال کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند که حدود ۲۰۰ نفر آنان در بیمارستان های مشهد دوران درمان را سپری می کنند.

وی بیان کرد: تعداد کل بستری‌شدگان کرونایی استان خراسان رضوی ۸۹۰ نفر است که ۶۲۰ نفر از آنان در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد زیر درمان قرار دارند و این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان را پوشش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد بستری‌شدگان روزانه کرونایی استان دیروز ۲۰۶ بیمار بود که نسبت به روزهای گذشته نوسان دارد و در روزهای ماقبل آن این تعداد کمتر بوده است. 

وی از هم استانی‌ها  خواست همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و پوشش واکسیناسیون خود و فرزندانشان را جدی بگیرند تا موج ششم کرونا را در استان خراسان رضوی تجربه نکنیم.

هم اکنون ۹ شهرستان خراسان رضوی در شرایط آبی کرونایی، مشهد و ۲۱ شهرستان دیگر در وضعیت زرد و ۲ شهرستان استان در شرایط نارنجی قرار دارند.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی خود دارند.

در حال حاضر ۵ هزار و ۳۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبتهای ویژه بیمارستانهای کشور تحت مراقبت قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha