واکسن برکت بدون محدودیت در خراسان جنوبی تزریق می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام کرد که با توجه به استقبال مردم از واکسن ایرانی "کوو برکت" محدودیت تزریق دُز اول این واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال در استان خراسان جنوبی برداشته می‌شود.

محمد دهقانی روز دوشنبه در گفت و گویی از حذف محدودیت تزریق واکسن برکت در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: کسانی که تاکنون دُز اول واکسن را تزریق نکردند، می‌توانند به مراکز تجمیعی برای تزریق مراجعه کنند.

وی افزود: واکسن کوو پارس هم به سبد واکسیناسیون ما اضافه خواهد شد و افراد متقاضی می‌توانند از این نوع واکسن به عنوان واکسن ایرانی استفاده کنند تا بتوانیم پوشش واکسیناسیون را هرچه سریع‌تر در استان خراسان جنوبی کامل کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: همچنین به‌زودی تزریق دُز سوم یا بوستر برای کادر حوزه سلامت که مستقیم درگیر کرونا هستند، شروع خواهد شد تا از نیروهای تخصصی‌مان در این حوزه بتوانیم محافظت و مراقبت بیشتری را انجام دهیم.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکنون ۴۳۲ هزار و ۴۰۲ نفر در خراسان جنوبی دُز اول واکسن کرونا و ۲۰۶ هزار و ۸۷۵ نفر نیز دُز دوم را تزریق کردند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در این استان به ۶۳۹ هزار و۲۷۷ هزار دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در استان خراسان جنوبی تا هجدهم مهر ماه به ۳۱ هزار و ۹۲۷ نفر رسید و تاکنون ۳۰ هزار و ۶۹۹ نفر از این بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در خراسان جنوبی نیز به هزار و ۱۶۳ نفر رسید.

در حال حاضر ۹ شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر)، شهرستان بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان خوسف هم در وضعیت آبی (کم‌خطر) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha