محمد خزاعی: شورای‌ عالی سینما احیا می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی، گفت: شورای‌ عالی سینما با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی با اعلام خبر «احیای شورای‌ عالی سینما»، گفت: با پیگیری‌های دکتر محمد مهدی اسماعیلی اولین جلسه شورای‌ عالی سینما با حضور ریاست محترم جمهوری  آذر سال‌جاری برگزار می‌شود. شورای‌ عالی سینما پس از وقفه‌ای هشت ساله با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی در عالی‌ترین سطح برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: اعضای شورای‌عالی سینما  پس از بررسی و ارزیابی های گسترده انتخاب شدند و به زودی معرفی خواهند شد. شورا، همزمان با اولین نشست آن با حضور رئیس جمهور  آغاز به کار می کند.

خزاعی با اشاره به بخش هایی از مهمترین اهداف شورای‌عالی سینما خاطر نشان کرد: اعمال سیاست‌های متمرکز در حوزه سینمای ایران برای اجرا توسط تمام دستگاه‌های اجرایی و مراجع ذی‌ربط در چهارچوب الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، پیشرفت همه‌جانبه کمی و کیفی توانمندی‌های ملی در عرصه سینما، پیشرفت متوازن زیرساخت‌های سینمای ایران از جمله این اهداف است.

وی افزود: همچنین تقویت مؤلفه‌های سینمای ملی و انقلابی به عنوان یکی از عناصر هویت اسلامی ـ ایرانی، رونق اقتصاد سینما و توانمندسازی بخش های غیردولتی فعال در حوزه سینما، حمایت و هدایت سینما در جهت تحقق اهداف کلان فرهنگی انقلاب اسلامی و منویات رهبری، ارتقای حضور اثرگذار و مشارکت سینمای ایران در عرصه بین‌المللی، گسترش، تنظیم و ساماندهی بازار فیلم در راستای توسعه اقتصاد سینما و پاسخ‌گویی به نیازها و مطالبات مخاطبان، افزایش کمی و ارتقای کیفی تولیدات سینما با توجه به مضامین، موضوعات و سوژه‌های ارزشمند، تقویت و ساماندهی آموزش و پژوهش سینمایی متناسب با رویکردها و جهت‌گیری‌های پیشرفت  و تعالی سینما و شنـاسایی و پرورش استعـدادهای جدید و تربیـت نیروهـای متخـصص و متـعهد به ارزش‌های اسلامی ـ انقلابی در کشور از دیگر اهداف شورای‌عالی سینما است.

خزاعی با بیان اینکه با توجه به دغدغه جدی رئیس جمهور محترم و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این شورا بعد از هشت سال تعطیلی احیا می شود افزود: احیای شورای عالی سینما  پس از سال ها تعطیلی در دولت سیزدهم و حمایت شخص رئیس جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور از فعالیت این شورا،  نشان دهنده  اهمیت و جایگاه راهبردی سینما و مرجعیت فرهنگی آن در جامعه است. 

رئیس سازمان سینمایی ضمن اظهار امیدواری برای تحول و بازسازی انقلابی سینمای ایران با این اقدام در گام دوم انقلاب اسلامی افزود: به شخصه از آیت الله رئیسی رئیس جمهور محترم و دکتر اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر توجه و اهتمام ویژه به نیازهای سینمای کشور تشکر می کنم و باور دارم برکات و نتایج فعالیت این شورا باعث رونق، پویایی و بالندگی بیش تر سینمای کشور  خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha