۱۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84500250
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱۱ هزار دُز واکسن کرونا در قروه تزریق شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت قروه گفت: تاکنون ۱۱۱ هزار دُز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده که ۷۵ هزار مورد آن مرحله اول بوده است.

مسعود معتمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۷۵ هزار نفر در شهرستان قروه واکسن دُز اول و ۳۶ هزار نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه روزانه حدود سه هزار واکسن در قروه تزریق می‌شود، اضافه کرد: انتظار می رود در صورت حفظ وضعیت، تزریق روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار دُز تا پایان مهر انجام شود.

رییس مرکز بهداشت قروه، وضعیت پوشش واکسیناسیون را در شهر قروه نسبت به روستاها بسیار بهتر دانست و افزود: پوشش واکسیناسیون شهرستان به خاطر عدم استقبال مردم در بعضی روستاها تکمیل نشده است. 

معتمدی تاکید کرد: اگر پیک دیگری از کرونا شهرستان را در بر بگیرد، بیشتر بستری‌ها و مرگ ومیرها از مناطق روستایی و برخی محلات شهر خواهد بود که استقبال از واکسیناسیون در آن‌ها کمتر بوده است.

وی ادامه داد: تا آخر این هفته مجموع شهرستان و به تفکیک مناطق مختلف شهری و روستاهای که پوشش واکسیناسیون در آنها کمتر بوده است در فضای مجازی اعلام خواهد شد که مردم نیز ناظر بر روند پیشرفت و پیک های بعدی کرونا در شهرستان باشند.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا در کشور، هفت شهرستان در استان‌های کردستان، آدربایجان غربی و کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند که سنندج و مریوان نیز جزو آنها است.

شهرستانهای بانه، دهگلان، سقز، کامیاران در وضعیت نارنجی، قروه، بیجار، دیواندره و سروآباد نیز در وضعیت زرد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha