واکسن آنفلوآنزای تولید داخل تا آخر هفته وارد بازار می‌شود 

تهران - ایرنا - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از ورود واکسن آنفلوآنزای تولید داخل به بازار تا آخر هفته خبر داد.

به گزارش ایرنا، سیدحیدر محمدی روز دوشنبه در گفت وگویی خبری افزود: واکسن آنفلوآنزا امسال دو تامین‌کننده خارجی داشته است، که اکنون وارد بازار و توزیع شده است، همچنین دو تولیدکننده داخلی داشته که تا اواخر هفته وارد بازار خواهد شد. 

وی تصریح کرد: اکنون مردم می‌توانند دارو را از داروخانه ها تامین و نوع وارداتی آن اکنون در داروخانه ها موجود است، تولید داخل هم تا اواخر هفته وارد بازار خواهد شد. 

محمدی درمورد تفاوت ویژگی این دو داروی وارداتی و داخلی نیز یادآور شد: استانداردهای ما برای واردات دارو و تولید داخل در یک سطح است، بنابراین نمونه‌های داخلی هم از نظر استانداردها نقصی نسبت به نمونه وارداتی نخواهد داشت و این اطمینان را به مردم داده که داروی تولید داخل از نظر کیفی و اثربخشی مشابه نمونه وارداتی است.

قیمت واکسن وارداتی آنفلوآنزا حدود ۱۷۰ هزار تومان است. 

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو همچنین خاطرنشان کرد: قیمت وارداتی این دارو با ارز نیمایی وارد کشور شده و حدود ۱۷۰ هزار تومان است. 

به گفته وی، بخشی از این دارو را معاونت بهداشت برای گروه‌های پرخطر توزیع کرده و قیمت تولید داخل نیز فعلا ابلاغ نشده است، اما بی‌شک پایین‌تر از نوع وارداتی خواهد بود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha