هیچ محدودیتی برای تزریق واکسن در سرپل ذهاب وجود ندارد

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: هیچ محدودیتی برای تزریق واکسن در شهرستان وجود ندارد و از افراد می خواهیم هر چه سریع تر برای تزریق واکسن مراجعه کنند چون هر قدر تعداد واکسیناسیون بالاتر باشد در پیک ششم شیوع کرونا، احتمال قرمز شدن وضعیت شهرستان پایین تر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر شهرام روشنی نژاد عصر دوشنبه در جلسه اضطراری کرونای سرپل ذهاب افزود: بهترین سالن های واکسیناسیون به اعتراف دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و وزارتخانه بهداشت و درمان در سرپل ذهاب واقع است.

وی اظهار داشت: از اول فروردین امسال تا کنون یک هزار و ۳۱۸ نفر بستری بیش از سه روز بستری در بیمارستان داشته ایم که یک هزار و ۱۸۵ نفر بومی سرپل‌ذهاب و مابقی از شهرهای دیگر بوده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: اوج پیک کرونا در شهریور ماه بوده است که ۴۲۸ مورد بستری داشته ایم و بیشترین بستری در مناطق روستایی شهرستان سرپل ذهاب به ترتیب مربوط به روستای کوییک، امامیه، پیران، آینه و قره بلاغ است که استقبال این روستاها از واکسن پایین بوده است.

دکتر روشنی نژاد ادامه داد: در مناطق شهری بیشترین بستری مربوط به محله های شاهد، شهرک نیروی انتظامی، زعفران، مرکز بهداشت و شهرک جهاد است.

او ادامه داد: پویش "من واکسن می زنم "در بیشتر شدن استقبال مردم بسیار تأثیرگذار بوده و امروز از نظر واکسیناسیون با پوشش ۶۵ درصدی جمعیت هدف جزو شهرستان های متوسط به بالا هستیم.

روشنی نژاد گفت: واکسیناسیون جمعیت عشایری ۱۰۰ درصد، جمعیت روستایی ۶۰ درصد، جمعیت شهری ۶۷ درصد انجام شده  که بر این اساس تعداد ۴۵هزار و ۶۲۰ نفر تا کنون واکسینه شده اند.

وی تاکید کرد: ادارات مکلف شوند از ورود کارمندانی که واکسن نزده اند به محل کار جلوگیری کنند و عدم حضور آنها غیبت محسوب شود.

فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت:مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا در شهرستان برگزاری مراسم های تجمعی شادی و عزا است از این رو تنها راه مقابله با کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در مراسم های تجمعی است.

نورالدین فرزادی پور افزود: جریمه برای خودروهایی که در مراسمات تجمعی شادی و عزا حضور می یابند و همچنین مداحانی که در مراسمات عزا حضور می یابند وسایل صوتی آن ها ضبط خواهد شد.

وی تاکید کرد: از مردم فهیم می خواهیم که نسبت به حفظ سلامت خود و سایرین حساسیت داشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم شرکت در تجمعات با ما همراهی کنند تا شهرستان سریعتر از وضعیت قرمز خارج شود.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: با تداوم وضعیت قرمز شهرستان احتمال قرنطینه و تعطیلی در شهرستان وجود دارد که ضرر و زیان آن برای مردم بسیار زیاد خواهد بود.

وی عنوان کرد: ۲مرکز تجمیعی واکسیناسیون با تجهیزات کامل و یک مرکز سیار آماده خدمات دهی به مردم است و  قوانین مختلفی برای محدودیت و ممنوعیت از خدمات دولتی برای کسانی که واکسن کرونا را تزریق نکنند وضع شده است.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha