بسیج در حوزه‌های علم و فناوری پیشرفت‌های بزرگی را طراحی کرده است

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بسیج به صورت هدفمند در حوزه فرهنگی، رسانه، خدمات اجتماعی، فناوری و علم پیشرفت‌های بسیار بزرگی را طراحی کرده و گام‌های اول را خیلی خوب برداشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج، سرلشکر حسین سلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بنیاد تعاون بسیج درخصوص نمایشگاه «میدان رزم»  گفت: نمایشگاهی که امروز دیدیم نسبت به نمایشگاه دوره قبل نشان دهنده قدم‌های بلند و پیشرفت‌های ارزشمندی در حوزه‌های فناوری، تدوین کتب آموزشی برای دانش‌آموزان، رسانه، فناوری ارتباطات و اطلاعات، گردشگری، سامانه‌های نقل و انتقالات و ترابری است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: همه اینها نشان می‌دهد که بسیج به صورت هدفمند در حوزه فرهنگی، رسانه، خدمات اجتماعی، فناوری و علم پیشرفت‌های بسیار بزرگی را طراحی کرده و گام‌های اولش را خیلی خوب برداشته است، همچنین جوانان خیلی خوب، هوشمند و با استعدادی را جذب کرده است.

سلامی با بیان این که پیمودن این مسیرها خیلی مهم است، خاطرنشان کرد: نقطه شروع هر مسیر مهم است، هیچ مسیر طولانی بدون برداشتن اولین قدم‌ها تعیین نمی‌شود. این مسیرها هم نقطه توقف ندارد و راه و طریق است.

وی تصریح کرد: شاهد این هستیم که بسیج با نمادهای نوشوندگی، پیشرفت‌های به روز و قرار گرفتن در لبه‌های مدرن بودن در حوزه علم، فناوری، تجارت و صنعت پیش می‌رود که این ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بسیج حوزه‌های خدمات اجتماعی را هم به مرور و با گسترش کمی و کیفی فتح خواهد کرد، یادآورشد: البته ما قصدمان این نیست که انحصار در کشور ایجاد کنیم.  

سلامی، بسیج را موتور محرک ارزیابی کرد و گفت: بسیج مثل پیشران عمل کرده و سبک می‌سازد و مدل تولید می‌کند.

وی هدف اصلی را تولید مدل خواند و خاطرنشان کرد: بسیج باید مدل یک نقش بشود و آن نقش هم تلفیق ارزش‌های اسلامی با واقعیت‌های میدانی است که بتواند این نقش را به عنوان یک الگو معرفی کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این که قصدمان این نیست که تمام فضای کشور را با بسیج در اختیار بگیریم، ادامه داد: بسیج خط‌شکن است و مرزهای جدید را مدام تغییر می‌دهد. بسیج قله‌های جدید را فتح می کند و اعتماد به نفس ملی ایجاد می‌کند. هدف بسیج این است که در عرصه تحریم‌ها نشان بدهد که هیچ چیزی مانع از پیشرفت کشورمان نمی‌شود و الحمدلله این نمایشگاه هم تا یک حدود زیادی این قابلیت‌ها را به اثبات می‌رساند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha