کنفرانس بین المللی تنوع زیستی سازمان ملل در چین آغاز شد

تهران- ایرنا- قسمت نخست پانزدهمین کنفرانس بین المللی تنوع زیستی سازمان ملل متحد (COP۱۵) از امروز دوشنبه در شهر کونمینگ مرکز استان «یون نان» واقع در جنوب غرب چین آغاز شد و تا روز جمعه ادامه دارد.

به گزارش ایرنا از شینهوا، در این نشست که به مدت ۵ روز برگزار می شود، مسایل مهمی از جمله تغییرات آب و هوایی و حفاظت از محیط زیست مورد بررسی قرار می گیرد.

بیش از ۱۸۰۰ نماینده به صورت آنلاین و آفلاین از کشورهای مختلف جهان در این رویداد بین المللی که در دو قسمت و در دو فاصله زمانی برگزار می شود حضور دارند.

لیو سیجیا از مسئولان دبیرخانه کنوانسیون تنوع زیستی به شینهوا گفت: برای بهبود حفاظت از تنوع زیستی جهانی در دوره ۲۰۱۱-۲۰۲۰، جامعه بین المللی ۲۰ هدف را در سال ۲۰۱۰ ترسیم کرد اما هیچ یک از این اهداف تاکنون به طور کامل محقق نشده است.

او افزود: در قسمت دوم این نشست که انتظار می رود سال آینده برگزار شود، «چارچوب تنوع زیستی جهانی پس از ۲۰۲۰» که جامعه بین المللی به آن امید زیادی دارد بررسی و تصمیم گیری می شود.

چین یکی از اولین کشورهایی بود که در سال ۱۹۹۳ به عضویت کنوانسیون تنوع زیستی درآمد. این کنوانسیون ۱۹۶ عضو دارد. کنفرانس کونمینگ بالاترین سازوکار برای بحث و تصمیم گیری در مورد این کنوانسیون است.  

در سال های اخیر، چین پیوسته در حال تقویت و نوآوری در تدابیر حفظ تنوع زیستی بوده و پیش از کشورهای دیگر ایجاد نظامی برای تعیین خطوط قرمز در جهت حفاظت از محیط زیست در جهان را مطرح و اجرا کرده است.

استان "یون نان"، محل برگزاری این کنفرانس دارای بیشترین تنوع زیستی در چین است. این استان با ۴.۱ درصد از مساحت کشور دارای انواع اکوسیستم های روی زمین (غیر از انواع دریایی و بیابانی) است و یکی از مناطق با غنی ترین و متمرکزترین تنوع زیستی در جهان به شمار می آید. بدین ترتیب، یون نان از لحاظ حفاظت از تنوع زیستی در چین و حتی جهان موقعیت بسیار مهمی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha