بیش از چهار میلیون تُن کالا نیمه نخست امسال در کرمانشاه جابجا شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در ۶ ماه اول سال‌جاری بیش از چهار میلیون تُن کالا در این استان جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶ درصد افزایش داشته است.

«فریبرز کرمی» روز دوشنبه در این رابطه به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: در این مدت چهار میلیون و ۳۹۴ هزار تُن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بار و کالای استان جابجا شده است.

وی افزود: بیشترین حمل و نقل کالا مربوط به شهرستان کرمانشاه با وزن سه میلیون و ۳۸ هزار تُن است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش سه درصدی روبرو شده ضمن اینکه بیشترین حمل و نقل کالا در استان مربوط به سیمان با ۹۰۶ هزار تُن است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از افزایش صدور بارنامه خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۸۹ هزار بارنامه برای بخش حمل بار صادر شده که صدور بارنامه مصرفی نیز پنج درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

کرمی تاکید کرد: ۱۰ کالای عمده استان سیمان (کیسه ای، فله ای) کلینگر، اوره، پلی اتیلن، کنجاله، سنگ سنگبری، گازوئیل، مازوت و گندم است.

وی یادآور شد: به دلیل انعطاف‌پذیری در انتخاب مسیر و مقدار کالا، سهولت دسترسی به مراکز تولید و جذب، در دسترس بودن وسیله‌ نقلیه، گسترش شبکه راه‌های کشور و ده‌ها مزیت دیگر،  درصد بالایی از حمل و نقل کالا در جاده‌های کشور صورت می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha