۱۵ میلیاردریال به ۲ طرح روستایی بندر ریگ گناوه اختصاص یافت

گناوه = ایرنا - بخشدار ریگ شهرستان گناوه گفت: همزمان با ششمین سفر رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در بازدید از این بخش، ۱۵ میلیاردریال به ۲ طرح نیمه تمام روستایی اختصاص داده شد.

محمدحسن بازویی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در جریان بازدید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از پروژه نیمه تمام پارک بین راهی مسیر گناوه _ برازجان در روستای چهارروستایی، دستور اختصاص مبلغی معادل ۱۰ میلیارد ریال به منظور کمک به تکمیل آن صادر کرد.

وی اظهارداشت:  حضور در جمع اهالی روستای چهارروستایی و بررسی مسایل و مشکلات آنها از دیگر برنامه های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از این روستا بود.

بازویی افزود: بازدید از روستای جزیره جنوبی از دیگر برنامه های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بود که پس از بازدید از اسکله  درحال ساخت  مقرر کردند در راستای توسعه اسکله و کمک به دهیاری روستا، پنج  میلیارد ریال اعتبار  از محل توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به این پروژه اختصاص می‌یابد.

وی گفت: در باره تعیین تکلیف وضعیت اسکله این روستا نیز مقرر شد از طریق سازمان شیلات ایران و  بنادر و دریانوردی کشور پیگیری صورت گیرد.

بخشدار ریگ افزود: هیات اعزامی در ادامه به روستای گاوسفید عزیمت کردند و تصمیم گرفته شد به منظور احداث بلوار ارتباطی بین روستایی با روستاهای همجوار از طریق سازمان مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیگیری شود.
وی یادآورشد: بازدید از روستای جزیره شمالی و نمایشگاه کارگاه صنایع دستی این روستا در این سفر انجام شد.

وی بیان کرد: در سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی از این بندر پس از بازدید از تاسیسات بندری مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی کشور در مقطع زمانی کوتاه مدت کمتر از یک سال نسبت به انجام عملیات اجرایی لایروبی خور این بندر اقدام کند.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شد و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفت.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی کردند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر کردند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز پنجشنبه به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت بودند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت کردند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران داشتند.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی کردند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید از موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست شورای اداری و  نخبگان استان و نشست خبری  برنامه های رئیس جمهوری در سفر به بوشهر بود.

در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.

بخش ریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha