جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۲۴ بار مأرب یمن را بمباران کردند

تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند، جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته ۲۴ بار استان مأرب یمن را بمباران کردند.

به گزارش ایرنا از المسیره، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی، ۲۱ بار شهرستان العبدیه، ۲ بار شهرستان جوبه و یک بار نیز شهرستان قانیه استان مأرب را بمباران کردند.

این در حالی است که ائتلاف سعودی یکشنبه شب اعتراف کرد که برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، طی چهار روز گذشته ۱۱۸ بار شهرستان العبدیه استان مأرب را بمباران کرده است.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی مناطقی در استان‌های بیضاء و صعده را نیز بمباران کردند.

از سوی دیگر منابع نظامی یمن اعلام کردند، نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۰ بار آتش بس استان الحدیده را نقض کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha