آنچه در نشست شورای فرهنگ عمومی بردسیر گذشت

کرمان - ایرنا - نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بردسیر روز یکشنبه در حالی برگزار شد که دعوت از مردم برای مشاهده آثار جشنواره فیلم کودک و نیز گلایه از برخی سیاه‌نمایی‌ها از جمله محورهای آن بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در بردسیر، امام جمعه شهرستان در این  جلسه گفت: بر ضرورت ترویج فرهنگ دینی و پیروی از مشی ائمه اطهار علیهم السلام تاکید کرد.

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و با اشاره به رشادت و ایثار حافظان نظم و امنیت در جامعه، این رویه را برگرفته از مکتب والای اسلام برشمرد.

وی در ادامه از مشارکت و تشریک مساعی اعضای شورای فرهنگ عمومی در آسیب شناسی و طرح موضوعات اساسی شهرستان و فعالیت کارگروههای تخصصی این شورا تشکر و قدردانی کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بردسیر نیز با اشاره به میزبانی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در این شهرستان گفت: این فرصت پیش آمده هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت بر رشد فرهنگی کودکان و نوجوانان شهرمان تاثیر مثبت و به یاد ماندنی خواهد داشت.

رضا رجایی نژاد ضمن دعوت از عموم شهروندان برای استفاده از فرصت پیش رو برای تماشای فیلم های جشنواره، گفت: افتتاح سینمای بردسیر که یک سال قبل تجهیز و آماده اکران فیلم شده و به دلیل وضعیت کرونا محقق نشده بود یکی دیگر از دستاوردهای میربانی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان است.

وی ضمن قدردانی از ریاست دادگستری و دادستان بردسیر به دلیل برگزاری جلسات فرهنگی، بازخورد این قبیل برنامه ها را پویایی دوباره جامعه و حرکت به سوی رشد و تعالی دانست.

فرماندار بردسیر نیز در این جلسه گفت: در اجرای مصوبات شورا باید به تخصص و کارکرد اعضا توجه کرد تا نتایج به صورت مقطعی نباشد و در طولانی مدت نیز اثرات مطلوب آن در جامعه باقی بماند.

فرمانده سپاه بردسیر نیز گفت: دستگاههای اجرایی هرکدام متولی اموری هستند و در همان زمینه باید پاسخگو نیز باشند؛ بنا نیست این شورا فراتر از آنها و بصورت موازی اموری را به انجام برساند، بلکه هدف هماهنگی بیشتر و نظارت و یادآوری در کنار وظایف ذاتی هر دستگاه است.

شهردار بردسیر نیز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد امید و نشاط در جامعه، سیاه نمایی و نادیده گرفتن خدمات دستگاه‌ها را مردود دانست و گفت: متاسفانه برخی افراد خواسته یا ناخواسته بذر ناامیدی در جامعه می پاشند و عملکردهای مثبت را نادیده می گیرند.
وحید خطیبی با اشاره به اینکه کلی گویی و بزرگنمایی کاستی ها و نقاط ضعف خیلی راحت به جامعه تسری می یابد و بر نقاط قوت خط بطلان می کشد، گفت: خوشبختانه بردسیر در سال‌های اخیر در بسیاری از شاخص ها رشد چشمگیر و قابل اتکایی داشته است.
به گفته وی در حوزه بهداشت و سلامت خدمات بی نظیری به شهروندان ارائه شده، در حوزه صنعت ممتاز هستیم و یکی از قطب‌های صنعتی کشور هستیم. 

خطیبی افزود: در حوزه گردشگری از لحاظ بکر بودن گردشگاههای طبیعی، بسیار قابل توجه هستیم‌. از لحاظ توسعه روستایی و شهرسازی در سال‌های اخیر حرف برای گفتن داریم و فعالیت‌های عمرانی چهره شهرستان را سرزنده و شاداب کرده است.

وی افزود: نادیده گرفتن این شاخص های درخشان سیاه نمایی، بی انصافی و ترویج ناامیدی در جامعه است و از فرماندار تقاضا دارم مسئولان را مکلف کنند از بیانات کلی و سیاه نمایی در جلسات اداری خودداری کنند و نقاط قوت و فعالیت‌های سازنده را مطرح کنند.

شهرستان بردسیر در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha