مدیران سریعتر دانش‌آموزان را در کلاس‌ها توزیع کنند

تهران- ایرنا- رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزات آموزش و پرورش گفت: حدود ۱۳ میلیون و ۴۱۶ هزار دانش‌آموز در فرآیند کلاس‌بندی شبکه شاد قرار گرفته‌اند که انتظار داریم مدیران مدارس، هر چه سریع‌تر دانش‌آموزان ثبت‌نام شده را در کلاس‌ها توزیع کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، علی باقرزاده در نشست مجازی معاونان وزیر با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور در ساختمان شهیدرجایی، به تشریح فعالیت های صورت گرفته درخصوص «بازگشایی مدارس»، «آغاز سال جدید تحصیلی» و «از سرگیری آموزش های حضوری» پرداخت و افزود: باید مدیران مدارس دولتی و غیردولتی اطلاعات معلمان و دانش آموزان را بر روی «سامانه سیدا» ثبت کنند تا این افراد بتوانند با انتقال اطلاعات به شبکه شاد، در پلتفرم شاد، احراز هویت شوند.

وی افزود: مدلی که امسال در ساماندهی کلاس های درس پیگیری و اجرا می کنیم با سنوات گذشته بسیار متفاوت است و از طریق سامانه یکپارچه دانش آموزی دنبال می شود، بطوری که امکان ایجاد کلاس، برای دانش آموزان و حتی معلمانی که نام آن ها در سامانه یکپارچه ثبت نشده اند، وجود ندارد. لذا از مدیران تقاضا می شود برای استفاده از شاد، این فرایند را طی کنند تا احراز هویت معلم و دانش آموز به درستی انجام شود.

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزات آموزش و پرورش با بیان اینکه میزان حضور دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد، مستندی بر مرجعیت این پلتفرم است، اظهار داشت: از مدیران مناطق و کارشناسان تقاضا داریم که با جدیت این موضوع را پیگیری کنند. البته مدارس بسیاری را داریم که ۱۰۰ درصد جامعه دانش آموزان مدرسه، در شاد فعالیت می کنند.

باقرزاده با اشاره به اینکه طبق رصد «سامانه صدور گزارش های مدیریتی»، هنوز اطلاعات برخی از مدارس استانی در شبکه شاد وارد نشده است، افزود: طبق فرمایش رییس جمهوری «شبکه شاد به عنوان بخشی از آموزش و مرجع اصلی آموزش مجازی در کشور است»، بنابراین لازم است اطلاعات تمام همکاران و دانش آموزان بر روی آن ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه مورد استفاده در مدارس باید در درجه اول نظارت پذیر باشد، گفت: مدیران مدارس مناطق و استان ها مطلع باشند که استفاده از رسانه ها و پیام رسان های غیربومی تخلف و غیرقانونی می باشد و اغلب اتفاقاتی که در بستر مجازی گزارش شده مربوط به کارگروه هایی است که روی شبکه های پیام رسان های خارجی کار می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha