استاندار سمنان: مدیران کل ماهانه از شهرستان‌ها و روستاها بازدید کنند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به اینکه امروز زمان پشت میز نشینی و تصمیم‌گیری پشت درهای بسته نیست، گفت: مدیران کل برنامه ماهانه بازدید از شهرستان‌ها و روستاها داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز یکشنبه در آیین روز روستا و عشایر با حضور سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان در مسجد امام حسین(ع) روستای فولادمحله در شهرستان مهدیشهر افزود: لازم است تا مدیران کل استان برنامه ماهانه بازدید از روستاها و شهرستان ها را به صورت میدانی و جهادی در دستور کار قرار دهند و طی یک جدول زمانبندی شده اجرایی کنند.

وی با اشاره به اینکه روستاها نباید به مناطق خوش نشینی، ییلاق و قشلاق تبدیل شود، افزود: روستاها مرکز تولید و چرخه اقتصاد کشور هستد و لازم است تا به این امر توجه جدی شود.

استاندار سمنان تاکید کرد: روستاها باید مرکز اصلی تولید محصولات، ثروت و اشتغال و تکمیل کننده چرخه اقتصاد کشور باشند و دهیاران نیز ایده و طرح نو برای توسعه روستاها ارائه کنند.

وی بیان کرد: دهیاران توجه داشته باشند که امروز فرصت تولید ثروت در روستاها مهیا و نیاز است تا از این مساله برای توسعه اشتغال در روستا و ارتقاء اقتصاد روستاییان بهره بگیرند.

 استاندار سمنان با اشاره به اینکه سه روستای بدون بیکار در استان وجود دارد، ادامه داد: زیباتر خواهد بود تا با اقدامات مناسب و کار جهادی، تعداد بیشتری روستای بدون بیکار در استان وجود داشته باشد.

هاشمی گفت: بنده یک روستا زاده هستم و به روستایی بودن خودم همواره افتخار می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه تسلط بسیار خوبی از سوی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای استان بر مسائل روستاها وجود دارد، افزود: دهیاران محور وحدت و انسجام در روستاها باشند و از توجه به مسائل و امور خانواده های محروم و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در روستاها غافل نشوند و همانند دولت مردمی و انقلابی، مردمدار و حلال مشکلات باشند.

 هاشمی اضافه کرد: دغدغه امنیت شغلی دهیاران به صورت ویژه پیگیری می شود، چرا که باعث افزایش روحیه و ایجاد انگیزه و قوت قلب بیشتری برای دهیاران به ‌منظور ارائه خدمت بهتر و مطلوب تر به روستاییان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سند توسعه روستاها طی زمانبندی مشخص تدوین و نهایی شود و بازنگری طرح هادی روستاها در دستور کار قرار گیرد، گفت: به بحث محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیل کشاورزی توجه ویژه صورت گیرد.

در این آیین ۵۸ طرح خدماتی و عمرانی روستایی با اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در استان سمنان افتتاح شد که ۶ طرح در حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۳ طرح مربوط به اداره کل اوقاف و امور خیریه، ۱۵ طرح در حوزه امور عشایری، ۹ طرح متعلق به جهاد کشاورزی، ۱۴ طرح در حوزه دانشگاه علوم پزشکی، ۴ طرح مرتبط با بحث نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس و ۷ طرح در دیگر حوزه ها بود.

استان ۷۰۳ هزارنفری سمنان ۱۴۱ هزار نفر جمعیت روستایی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha