نشان ویژه شجاعت علی لندی در جشنواره فیلم رشد اهدا می‌شود

تهران - ایرنا - معاون وزیر و رییس شورای سیاستگذاری پنجاه‌ و یکمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم رشد از تصمیم این شورا درخصوص تعیین جایزه‌ و نشان ویژه‌ای با نام و یاد شهید علی لندی خبر داد و گفت: نشان ویژه به آثار برگزیده‌ شجاعت و فداکاری نوجوانان ایرانی در جشنواره‌ فیلم رشد اهدا می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، حسن ملکی در این باره اظهار داشت: پیرو دستور رییس جمهوری مبنی بر روایت داستان ایثار این قهرمان ملی به زبان هنر و قلم اصحاب فرهنگ و رسانه، آثاری که در این دوره از جشنواره به موضوعاتی از قبیل شجاعت، ایثار و فداکاری دانش‌آموزان و نوجوانان این مرز و بوم پرداخته باشند و رشادت‌ها و غیورمردی‌های ملی و بین‌المللی نوجوانان را به تصویر کشیده باشد، در بخش ویژه‌ای از جشنواره مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت و بر اساس رأی هیئت داوران، جوایز ویژه‌ای که مزین به نام و یاد شهید علی لندی باشد، به آثار برتر اهدا خواهد شد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به رسالتی که رسانه‌ها از جمله فیلم بر دوش دارد ادامه داد: جشنواره‌ بین‌المللی فیلم رشد همان بستر مناسب و شایسته‌ای است که می‌تواند بر محمل هنر و رسانه‌های قوی، اسوه‌های گمنام و بی‌نظیر این سرزمین را شناسایی و در قالب بسته‌های آموزشی و تربیتی در ضیافتی از نور و تصویر و صدا به دانش‌آموزان دوره‌های مختلف مدارس معرفی نماید. لذا شایسته‌ است در این دوره از جشنواره که در آستانه‌ نیمه دوم قرن خود نیز قرار دارد، به نام و یاد حرکت قهرمانانه‌ی این نوجوان شجاع مزین گردد و زمینه‌ای شود برای توجه بیشتر و بهتر به آثار فاخری که در این زمینه تولید شده‌اند و یا تولید خواهند شد.

به گزارش ایرنا، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به فداکاری علی لندی که با ایثار و از خودگذشتگی برای نجات جان دو تن از هموطنان به دل آتش زد و روز گذشته بر اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی جان باخت، درخواست کرد که این نوجوان غیور در حکم شهید تلقی شود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با این درخواست موافقت کردند.

علی لندی نوجوان ایذه‌ای روز ۱۸ شهریور پس از وقوع آتش سوزی کپسول گاز مایع در خانه همسایه، برای نجات ۲ زن میانسال و سالخورده به آتش زد و با فداکاری تمام برای دور کردن منشا آتش از آنها خود گرفتار آتش شد و با ۹۱ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز و پس از آن به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام و بستری شد. وی دو هفته بعد به‌علت سوختگی درجه سوم، در یکم مهرماه سال جاری درگذشت، از وی به‌عنوان «نوجوان فداکار ایذه‌ای» یادکرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha