ازسرگیری اردوهای دانش‌آموزی پس از حضوری شدن مدارس

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام ازسرگیری اردوهای دانش‌آموزی درپی حضوری شدن مدارس گفت: امکان برگزاری اردو فقط برای دانش‌آموزانی که در کلاس‌های حضوری شرکت می‌کنند، فراهم می‌شود.

علی رمضانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آغاز اردوهای دانش‌آموزی توضیح داد: مرکز کنترل اردوی دانش‌آموزی پس از بازگشایی مدارس فعال می‌شود.

وی ادامه داد: اردوهای دانش آموزی مکمل فعالیت مدارس است که با بازگشایی فعالیت روزانه مدارس صورت می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش یادآور شد: اردوهای دانش‌آموزی در مدارسی برگزار می‌شود که بازگشایی شده و دانش آموزان به صورت حضوری در مدارس حاضر می‌شوند.

رمضانی خاطرنشان کرد: واحدهای آموزشی بر اساس پروتکل‌های صورت گرفته و ظرفیت کلاس‌ها می‌توانند با کسب مجوز نسبت به برگزاری اردوها اقدام کنند.

وی عنوان کرد: مرکز کنترل اردویی طبق سنوات گذشته برنامه‌ها را مشخص می کند تا بحث اردوها بدون مشکل انجام شود. پروتکل‌هایی که اعلام شده مثل همین پروتکل‌های واحد آموزشی است که در فضای باز صورت می گیرد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش گفت: برگزاری اردوها در فضای باز است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می کند، همچنین به تمام اردوگاه‌ها اعلام شده با هماهنگی ستاد کرونا منطقه اقدامات لازم را برای اردو فراهم کنند.

برگزاری اردوهای راهیان نور پس از بازگشایی مدارس

رمضانی همچنین درباره برگزاری اردوهای راهیان نور اظهار داشت: ستاد اردوها هفته آینده جلسه‌ای در خصوص برگزاری این اردوها دارد که در این جلسه چگونگی برگزاری اردوها مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال دانش آموزان و خانواده‌ها، اردوهای راهیان نور پس از بازگشایی مدارس انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، پس از تعطیلی مدارس از اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون، آموزش و تمامی امور آموزشی و پرورشی به فضای مجازی منتقل شد. اکنون پس از حدود ۱۹ ماه از برگزاری آموزش به صوت غیرحضوری بازگشایی مدارس از نیمه دوم آبان ماه خواهد بود، از این رو سایر فعالیت های مدارس مانند اردوها نیز پس از بازگشایی از سرگرفته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha