فرمانده انتظامی: مردم ملکان تعامل خوبی با پلیس دارند

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی ملکان موفقیت پلیس را در گرو همکاری مردم دانست و گفت: مردم شهرستان همکاری خوبی با پلیس دارند و این تعامل طی یکسال اخیر افزایش داشته است.

سرهنگ علی ریحانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه ملکانی‌ها طی یکسال گذشته ۱۱ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار کرده‌اند، افزود: پنج هزار و ۶۰۰ تماس در آن مدت عملیاتی شده و یکهزار و ۵۰۰ تماس دیگر نیز به راهنمایی و ارشاد اختصاص داشته است.

وی خدمات پلیس ۱۱۰ را نشانگر عدالت انتظامی و استفاده یکسان شهروندان از خدمات انتظامی دانست و اظهار داشت: هم‌اکنون حضور پلیس ۱۱۰ در صحنه‌های مختلف به زیر ۱۵ دقیقه رسیده است و تماس‌های شهروندان در عرض ۲ دقیقه به کلانتری‌ها انتقال داده می‌شود.

وی از ارائه خدمات به ۱۹ هزار شهروند ملکانی در واحدهای مختلف انتظامی طی یکسال گذشته نیز خبر داد و بیان کرد: در پلیس راهور ملکان نیز پنج هزار و ۸۰۰ مراجعه ثبت شده که پنج هزار و ۴۰۳ مورد آن مربوط به تعویض پلاک خودرو بوده و چهار هزار و ۵۴۲ گواهینامه رانندگی صادر شده است.

وی به خدمات پلیس نظارت بر اماکن عمومی هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در این حوزه نیز خدمات خوبی به شهروندان ارائه شده و طی این مدت نزدیک به یکهزار و ۵۰۰ پروانه کسب صنوف بررسی شده و ۲ هزار و ۴۰۰ مورد از صنوف شهرستان بازدید شده است.

این مقام انتظامی در ادامه از کشف ۸۸ درصد سرقت‌های اتفاق افتاده در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان کالای قاچاق طی یکسال گذشته در این شهرستان کشف و به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است.

وی کشف نزدیک به ۲۰۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در ملکان را نگران‌کننده دانست و افزود: بیش از ۹۴ کیلوگرم از این مقدار مربوط به سال جاری است که ضرورت توجه بیش از پیش سازمان‌های متولی و خانواده‌ها را می‌طلبد.

فرمانده انتظامی ملکان همچنین نزاع و درگیری را بیشترین جرایم اتفاق افتاده در این شهرستان دانست و آن را نشانگر وجود اضطراب در جامعه و کاهش صبر و حوصله شهروندان ذکر، و بر ضرورت انجام کارهای کارشناسی از طرف سازمان‌های متولی در خصوص علل و عوامل این امر تاکید کرد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه نزاع دسته جمعی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته ولی نزاع فردی ۲۰ درصد رشد داشته که نگران‌کننده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha