معاون دادستان سمنان از کوتاهی‌ها در موضوع کمپ ترک اعتیاد انتقاد کرد

سمنان- ایرنا- معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: اجرای مصوبات با موضوع کمپ‌های ترک اعتیاد از سوی برخی مدیران و دستگاه‌ها در استان مغفول مانده و باید با جدیت پیگیری شود.

به گزارش ایرنا، محمد جلیل پور روز یکشنبه در نشست ستاد دو جانبه جرایم خاص استان سمنان در دادگستری کل استان بیان کرد: تاکنون مصوبات با موضوع راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد از سوی برخی مدیران مغفول مانده که فرصت یکماهه جهت تکمیل برنامه‌ها و انجام مصوبات تعیین‌ می‌شود، در غیر این صورت برخورد جدی خواهد شد.

وی یادآور شد: اعتیاد منشا تمامی آسیب های اجتماعی است و وجود حتی یک معتاد در سطح شهر شایسته مردم استان اخلاق مدار استان نیست.

وی در خصوص تاسیس گرم خانه و کمپ ترک اعتیاد جهت ساماندهی معتادان بیان کرد: تاسیس گرم خانه نیازی به اخذ مجوز ندارد و شهرداری متولی اصلی آن است که تاکنون با وجود تعداد معتادان متجاهر، اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

جلیل پور افزود: ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن خواب در گرم خانه ها باید هر چه سریعتر صورت گیرد و تاکنون با بی توجهی برخی مدیران این امر به فراموشی سپرده شده است و در غیر این صورت اعتیاد در همه سطوح جامعه و قشرهای مختلف وجود خواهد داشت.

معاون دادستان استان سمنان تصریح کرد: تاسیس گرم خانه نیازی به مجوز ندارد و شهرداری ها باید هرچه سریع تر اقدام به جانمایی و راه اندازی آن کند، همچنین پیگیری اخذ مجوز تاسیس کمپ ترک اعتیاد در سمنان با توجه به جانمایی صورت گرفته باید در کوتاه ترین فرصت ممکن انجام شود و با مدیران خاطی در این امر برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: در خصوص مدیریت معتادان دو ماده قانون ۱۵ و ۱۶ وضع شده است، در ماده ۱۵ ساماندهی معتادان با رضایت و هزینه شخصی در کمپ ها است که معمولا در کمپ های خصوصی پذیرش می شوند.

وی ادامه داد: در ماده ۱۶ نیز راه اندازی کمپ های دولتی جهت درمان اعتیاد افرادی در نظر گرفته شده است که قصد ترک و یا توان مالی لازم را ندارند، اما به عنوان یک خواست اجتماعی باید ساماندهی شوند.

خدمات بهزیستی به معتادان در استان سمنان

مدیرکل بهزیستی استان سمنان نیز در این نشست بیان کرد: مکاتبات لازم جهت احداث کمپ با شهرستان های استان انجام شد که کمپ بانوان با برنامه ریزیی های صورت گرفته در سمنان راه اندازی خواهد شد.

علیرضا ایزدپور ادامه داد: پارک سیمرغ در سال ۹۷ با هکاری هلال احمر جهت اقامت کوتاه مدت معتادان متجاهر با عنوان سرپناه و مرکز گذری در نظر گرفته شد که تاکنون فعال است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان اظهار داشت: در ۶ ماه نخست امسال ۷۲ فرد دارای اعتیاد درسرپناه سیمرغ خدمات دریافت کردند و در سال ۹۹ شاهرود در مرکز گذری و سرپناه خود به ۳۰۳ نفر خدمت ارائه کرد.

ایزد پور تصریح کرد: ۴۶ فرد معتاد نیز در ایام نوروز در استان سمنان ساماندهی شدند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha