روزانه ۲۰۰ دُز واکسن‌ کرونا در اتوبوس آمبولانس همدان تزریق می‌شود

همدان- ایرنا- رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه امکان تزریق روزانه ۳۰۰ دُز واکسن کرونا در اتوبوس آمبولانس اورژانس شهر همدان فراهم شده است گفت: در حال حاضر روزانه ۲۰۰ دُز واکسن‌ در این اتوبوس تزریق می‌شود.

دکتر حبیب معصومی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تزریق واکسن در اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ مستقر در میدان اصلی شهر همدان و جنب بانک ملی از ۱۱ مهر آغاز شده است.

وی اضافه کرد: هفت نفر شامل سه نفر برای تزریق واکسن آقایان و بانوان، ۲ نفر برای ثبت اطلاعات افراد و یک راهنما و ناظم به همراه راننده در این اتوبوس آمبولانس مستقر هستند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا در این اتوبوس به مراجعه کنندگان تزریق شده است.

معصومی ادامه داد: پیش از این تنها واکسن «سینوفارم» در این اتوبوس آمبولانس تزریق می شد که از روز گذشته واکسن «برکت» هم در اختیار پزشکان حاضر در این اتوبوس آمبولانس قرار گرفت.

وی بیان کرد: علاوه بر اتوبوس آمبولانس اورژانس ۲ دستگاه اتوبوس مربوط به نهادهای دیگر نیز اقدام به واکسینه کردن مردم علیه کرونا می کنند هر چند اتوبوس آمبولانس اورژانس بسیار مجهز و پیشرفته و دارای امکانات به روز است.

رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: اتوبوس آمبولانس اورژانس از ساعت هشت صبح تا هشت شب به مدت ۱۲ ساعت فعال بوده و امید می رود با توجه به سهولت دسترسی به این خودرو و قرار داشتن در مکان شلوغ و پرتردد شاهد استقبال شهروندان از طرح واکسیناسیون باشیم.

معصومی افزود: علاوه بر این اتوبوس، خودروهای اورژانس در ۱۴ نقطه از جمله مراکز تجمیعی واکسیناسیون مستقر هستند و در کنار ماموریت های محوله به همراه کیت احیا برای مسائل احتمالی در شرایط تزریق واکسن، خدمات لازم را ارائه می دهند.

 بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون در استان همدان تزریق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha