امام جمعه شاهرود: خبرنگاران از انتشار اخبار شبهه‌دار پرهیز کنند       

شاهرود – ایرنا – امام جمعه شاهرود گفت: خبرنگاران از انتشار اخبار شبهه‌دار تا زمان معلوم شدن شفاف موضوع پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران شاهرود که در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، افزود: خبرنگاران اخبار شبهه‌دار را پیگیری کنند اما از انتشار آن تا معلوم شدن طرف حق یا باطل پرهیز کنند.

وی به روایتی از امام حسن عسکری(ع) در این خصوص اشاره کرد و اظهار داشت: با تقواترین  مردم کسی است که در برخورد با شبهه توقف کند.

امینی، شبهات فکری، اعتقادی و سیاسی را مشهودترین شبهات خواند و ابراز داشت: پیگیری یک شبهه تا به یقین رسیدن وظیفه اصلی یک خبرنگار است، زیرا شبهه لباس حق و باطل را با هم یکی می‌کند تا مردم گمراه شوند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه مردم در انتخاب‌ها باید همراه با بلوغ نیافتگی اقدام کنند، تصریح کرد: فرهیختگان جامعه می توانند تاثیر بسزایی در رشد و بلوغ انتخاباتی مردم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این بلوغ نیافتگی انتخاباتی به دوره خاص مربوط نیست، افزود: در اوایل انقلاب هم مردم با  بیش از ۱۰ میلیون رای به فردی اعتماد کردند  که لطمه های زیادی در وحدت مردم و جنگ تحمیلی زد و این امر هنوز هم پس از چهاردهه انقلاب وجود دارد.

امینی با بیان اینکه معیارهای علمی و عقلانی در انتخابات ملاک است، ابراز داشت: احساسات بدون تفکر نباید مبنای انتخاب باشد، این درحالی است که بسیاری از انتخابات چند دهه گذشته براین اساس بود.

امام جمعه شاهرود ادامه داد: هم اکنون بین مسوولان شهرستان اختلافی وجود ندارد، اما وحدتی که به نتیجه منتهی شود برای مردم محسوس نیست.

به گفته وی، چنانچه مسوولان با هم وحدت داشته باشند در پیشرفت و توسعه شهر بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

امینی با بیان اینکه برخی افراد شعار ولایتمداری سرمی دهند اما در هنگام عمل پاپس می کشند، اظهار داشت: مردم نسبت به مسوولان ولایت پذیرتر هستند و این امر بارها ثابت شد.

در این نشست خبرنگاران با بیان مطالبات و مشکلات مردم در برطرف کردن آن با امام جمعه شاهرود همفکری کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha