هفت هزار و ۲۰۰ تن نهاده دامی به دامداران ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام ایلام از اختصاص هفت هزار و ۲۰۰ تن نهاده دامی به دامداران استان در سال جاری خبر داد.

مجتبی شیرخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان نهاده دامی در اختیار اتحادیه عشایری قرار گرفته است و به دامدارانی که نمی خواهند دام خود را بفروشند، عرضه می شود.

وی افزود: پس از سه ماه اگر دامدار نتوانست بهای این نهاده ها را بپردازد به ازای آن از دام های دامدار خریداری می شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام ایلام وضعیت ذخایر نهاده های دامی استان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون یک هزار و ۹۰۰ تن کنجاله سویا در انبارهای استان وجود دارد و ۲ هزار و ۵۰۰ تن دیگر ثبت سفارش شده که بزودی به استان حمل می شود.

شیرخانی تاکید کرد: همچنین موجودی جو استان نیز چهار هزار و ۵۰۰ تن بوده که سه هزار و ۵۰۰ تن دیگر نیز ثبت سفارش شده است.

وی از خرید ۲ هزار راس دام سبک عشایر استان خبر داد و یادآور شد: علاوه بر مبلغی که به ازای هر کیلوگرم گوشت میش ۳۱۰ هزار ریال و بز ۳۰۰ هزار ریال به عشایر پرداخت می شود، ۱۵۰ تن جو در اختیار اتحادیه قرار گرفته تا به دامداران برای تغذیه دام های موجود قرار دهند.

کشتار روزانه ۲۰۰ راس دام سبک در کشتارگاه ایلام

مدیرکل پشتیبانی امور دام ایلام اضافه کرد: هک اکنون روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ راس دام در کشتارگاه ایلام کشتار می شود و با توجه به مشکلات عدیده این کشتارگاه با کامیون‌های یخچال دار به تهران برای بسته بندی منتقل می شوند.

شیرخانی اظهار داشت: اکنون ۲۱ تن گوشت خریداری شده از دام های دامداران ذخیره سازی شده است.

بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار قرار بود ۵۶ هزار راس دام دامداران عشایر ایلام در مرحله نخست خریداری شود تا علاوه بر حمایت از دامداران از قاچاق آنها جلوگیری بعمل آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha