نشان فداکاری به شهید حمیدرضا افتخاری‌نیا تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید حمیدرضا افتخاری‌نیا تعلق گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «حمیدرضا افتخاری نیا» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید حمیدرضا افتخاری‌نیا در سال ۱۳۳۳ در تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۲ به خیل عظیم دریادلان نیروی دریایی پیوست. سپس تحصیلات عالیه خود را در داخل کشور و دوره‌های دیگر را در خارج کشور با موفقیت به اتمام رساند.

پس از مراجعت به میهن اسلامی خدمت خود را به عنوان فرمانده «ناوچه‌های ۶۵ پایی» مستقر در منطقه یکم دریایی (بندرعباس) آغاز کرد.

سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۲۶ مهرماه ۱۳۵۹ در مصاف با دشمن بعثی در منطقه عملیاتی جنوب کشور (بندر امام خمینی «ره») بر اثر اصابت موشک به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha