دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه تا نیمه آبان واکسن تزریق کنند

ایلام - ایرنا - رییس قرارگاه کرونا ایلام گفت: ۱۰۰ درصد دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه استان باید تا ۱۵ آبان ماه واکسن کرونا را تزریق کنند.

جهانگیر رستمزاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در نیمه دوم آبان ماه واکسینه کردن دانش آموزان در افزایش سطح ایمنی آنان در برابر کرونا موثر است.

وی افزود: تزریق واکسن افراد بالای ۱۲ سال یک بخشنامه ابلاغی ستاد ملی کروناست که توسط وزارت آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ شده و باید اجرایی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: ۵۰ درصد جمعیت دانش آموزی استان در شهر ایلام قرار دارند و باید آمار تزریق آنان بسرعت افزایش یابد.

رستمزاد یادآور شد: فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها دلیل عدم استقبال دانش آموزان در هر شهرستان برای تزریق واکسن کرونا را بررسی و گزارش کنند تا تصمیم لازم اتخاذ شود.

وی افزایش پوشش تزریق واکسن کرونا در حفظ سلامت افراد و جلوگیری از مرگ و میرهای کرونایی را موثر دانست و اضافه کرد: اگر خطری از نظر تزریق واکسن افراد را تهدید می کرد، بطور حتم مدنظر دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد.

رییس قرارگاه کرونا استان ایلام همچنین بر ضرورت الزام کارمندان به تزریق واکسن کرونا تاکید کرد و گفت: بر اساس تصمیمات ستاد کارمندانی که واکسن تزریق نکنند از امکانات رفاهی محروم می شوند.

رستمزاد از کارمندان خواست کپی کارت واکسیناسیون دیجیتالی خود را تحویل اداری و مالی هر اداره دهند تا درصد پوشش واکسیناسیون ادارات مشخص شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha