وزیر کشور: شهدا فراتر از زمان و مکان حرکت می‌کنند

تهران-ایرنا- وزیر کشور در دیدار خانواده شهید نیروی انتظامی با بیان اینکه مدیون شهیدان عزیز و خانواده معظم آنان هستیم، گفت: شهدا فراتر از زمان و مکان حرکت می‌کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار خانواده شهید محمد علی بایرامی، ماموری که در فتنه خیابان پاسداران به درجه رفیع شهادت رسید، گفت: خانواده شهدا چشم و چراغ  ملت ایران و مایه عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه استقامت و شجاعت خانواده معظم شهدا برای مردم عبرت آموز است، افزود : امروز جوانان در راه اسلام و آرمان بلند انقلاب اسلامی به تاسی از شهدای سرافراز، درس شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی فرا می‌گیرند.

وحیدی با اشاره به رشادت‌هایی که شهدای نیروی انتظامی در فتنه دراویش گنابادی در خیابان پاسداران از خود نشان دادند، گفت: این شهدای عزیز برای نجات جان مردم نهایت شجاعت و از خود گذشتگی را نشان دادند و با احساس مسوولیت مثال زدنی در این راه به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

وی افزود : شهدای فتنه خیابان پاسداران برای دفاع از مردم در مقابل فتنه گران ایستادگی کردند و به مقامی رسیدند که نزد خدای متعال بسیار رفیع است.

رییس شورای امنیت کشور خاطرنشان کرد که اکثر شهدا بعد از اینکه از میان ما رفتند و آسمانی شدند، جایگاه والا و مقام شامخ آنان برای مردم نمایان می‌شود.

وحیدی ایثار، از خود گذشتگی و معنویت را مهمترین ویژگی شهدا دانست و تاکید کرد اگر این عزیزان به چنین مقام والایی دست نمی‌یافتند، هرگز نمی‌توانستند به مقام والا شهادت دست پیدا کنند.

در ادامه پدر و مادر شهید بایرامی ضمن برشمردن ویژگی‌های این شهید ۲۱ ساله تاکید کردند زمان شهادت، تنها ۴۰ روز از مراسم عقد پسرشان گذشته بود.

در یکم  اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با وجود آن که نیروی انتظامی و دستگاه قضا اعلام کرده بودند بنایی بر برخورد با دراویش گنابادی ندارند و حل مسالمت آمیز موضوع دنبال می‌شود، تعدادی از حاضران در این قائله، دیوانه‌وار به تامین کنندگان امنیت حمله ور شدند و ابتدا با اتوبوس ماموران را زیر گرفتند و سپس با تهیه بمب‌های آتش‌زای دستی و یک دستگاه پراید به ماموران حمله ور شدند. در این جنایت متاسفانه ۳ مامور ناجا و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha