محصولات برتر پارک پردیس از لیزینگ ۵ میلیارد ریالی بهره‌مند می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در اجلاس سالیانه پارک، محصولات دانش بنیان برتر رونمایی می شوند، گفت: برای محصولات رونمایی شده مزایای بسیاری در نظر گرفته شده که بهره‌مندی از لیزینگ تا سقف پنج میلیارد ریال یکی از این موارد است.

احمد عسگری روز یکشنبه در خصوص معرفی و ارزیابی محصولات برتر شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس اظهار داشت: فراخوان رونمایی از محصولات جدید در سایت پارک و سایر ابزارهای اطلاع‌رسانی منتشر شد و تمام شرکت‌های عضو پارک اعم از مستقر و غیر مستقر و همچنین اعضای شعب پارک از جمله کارخانه‌های نوآوری، امکان حضور در این فراخوان را داشته و بر اساس این فراخوان شرکت‌های عضو تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه برای ارسال اطلاعات محصولات خود فرصت داشتند.

وی بیان کرد: ارزیابی متقاضیان رونمایی از محصولات برتر در چارچوب شاخص‌های ارزیابیِ رونمایی و همچنین خوداظهاری و مستندات ارسالی شرکت‌ها، آغاز شد. پس از آن کمیته اولیه ارزیابی با حضور معاونان و مدیران پارک تشکیل و چند محصول برای راهیابی به ارزیابی ثانویه، انتخاب شدند.

بررسی اولیه ۶۴ محصول نوین پارک برای رونمایی در اجلاس نوزدهم
عسگری ادامه داد: در این فرایند بیش از ۲۷۰ شرکت عضو مورد بررسی قرار گرفتند و در فرایند ارزیابی با ارتباطی که با شرکت های عضو برقرار کردیم، بیش از ۶۴ محصول از ۲۹ شرکت و شتاب دهنده در فرایند ارزیابی رونمایی حضور پیدا کردند و فرآیند ارزیابی برای این ۶۴ انجام گرفت.

پارک فناوری پردیس به نقل از وی اعلام کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده در مرحله اول، ۳۰ طرح از این ۶۴ محصول ارائه شده به دبیرخانه رونمایی، حائز شرایط اولیه بودند. این طرح ها در مرحله دوم ارزیابی در زمینه های فنی از قبیل سطح تکنولوژی و میزان نوآوری در محصولات مورد بررسی قرار گرفتند. این ۳۰ طرح مربوط به ۱۵ شرکت عضو پارک بود.

عسگری اظهار داشت: مرحله بعدی ارزیابی محصول توسط کارشناسان و مشاوران فنی و تخصصی پارک بود. در این مرحله سطح فناوری و همچین صحت‌ خوداظهاری و مستندات دریافت شده توسط شرکت‌ها سنجیده شد. پس از انجام ارزیابی‌های فنی و کارشناسی توسط تیم اداره کل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پردیس، این طرح ها در ادامه توسط کمیته ارزیابی مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت و از بین ۳۰ طرح وارد شده به مرحله دوم، ۶ محصول برای رونمایی در اجلاس سالیانه انتخاب شد که قرار است از این محصولات در نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک در نوزدهم مهرماه رونمایی شود.

وی گفت: باتوجه به ارزیابی‌های صورت گرفته براساس شاخص‌های رونمایی، بررسی‌های فنی و بازدیدهای میدانی، ۶ محصول تولید شده در حوزه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی برای رونمایی در اجلاس سالیانه پارک انتخاب شدند.

مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی سازی فناوری پارک فناوری پردیس در مورد شاخص‌های ارزیابی محصولات گفت: برای انتخاب محصولات برتر برای رونمایی در اجلاس سالیانه، تعدادی شاخص‌های ارزیابی وجود دارد. محصول متقاضی یا نوع ارتقا یافته آن نباید در دوره‌های قبلی اجلاس سالیانه پارک، جشنواره‌ها و رسانه‌های داخلی و خارجی، معرفی یا رونمایی شده باشد، همچنین محصول باید فرآیند تجاری‌سازی را کامل طی کرده و حداکثر ۲ سال سابقه فروش متناسب با ظرفیت بازار محصول داشته باشد.

وی ادامه داد: محصولات برتر نباید نمونه مشابه داخلی در کشور داشته باشند و همچنین شرکت متقاضی برای رونمایی محصولات خود در اجلاس سالیانه پارک باید مجوز و تأییدیه فنی مورد نیاز را از مراجع ذی‌صلاح گرفته باشد. علاوه بر این محصول باید در رفع نیازهای حیاتی و استراتژیک کشور و کاهش یا قطع وابستگی به کشورهای خارجی، تاثیر گذار باشد.

عسگری در مورد مزایای رونمایی محصولات در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، بیان کرد: محصولاتی که در اجلاس سالیانه رونمایی می‌شوند از مزایای ذاتی رونمایی برخوردار خواهند شد. علاوه بر آن از مزایایی مانند برگزاری رویداد معرفی محصول و شرکت فناور با حضور تمامی مشتریان برای محصولات برتر، بهره‌مندی از لیزینگ محصول رونمایی شده تا سقف ۵ میلیارد ریال، تسهیل فرآیند جذب سرمایه جهت توسعه محصول رونمایی شده و حمایت از ثبت اختراع بین‌المللی از طریق کانون پتنت ایران بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: ارائه کمک هزینه برای بهبود فرآیند طراحی صنعتی محصول، ارائه کمک هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی از محصول برتر یا شرکت و حمایت از ثبت اختراع بین‌المللی از طریق کانون پتنت ایران، از دیگر مزایای رونمایی محصول در اجلاس سالیانه پارک است.

نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس فردا ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha