عرضه روغن‌ موتور غیرمجاز قابل تعقیب کیفریست

اصفهان – ایرنا - معاون پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی اصفهان گفت: عرضه روغن‌ موتور غیرمجاز و تقلبی، قابل تعقیب کیفری است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، محمد محسنی روز یکشنبه افزود: بر اساس بررسی‌ صورت گرفته، وجود روغن‌ موتور برخی از برندهای خارجی با وجود عدم ثبت سفارش و واردات آن طی چند سال گذشته به کشور حکایت از قاچاق یا عرضه گسترده روغن های تقلبی دارد.

وی اظهار داشت: هر سال بدلیل استفاده از این روغن‌ها در وسایط نقلیه میلیاردها تومان خسارت به مردم تحمیل می‌شود.

معاون پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی اصفهان با اعلام اینکه عرضه این روغن‌ها قابل تعقیب کیفریست، افزود: در این راستا طی دستوری به پلیس امنیت اقتصادی استان مأموریت داده شد تا با حضور نمایندگان ادارات تعزیرات، صمت، استاندارد و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان اقدام به بازرسی از واحدهای عرضه و در صورت کشف روغن غیرمجاز و تقلبی نسبت به توقیف و تشکیل پرونده علیه متخلفان اقدام شود.

وی تصریح کرد: افرادی که مبادرت به فعالیت در این زمینه کنند و با وجود اطلاع رسانی‌ انجام شده، با علم و اطلاع روغن‌های تقلبی را به فروش برسانند، از لحاظ حقوقی و کیفری نیز نسبت به مصرف کنندگان مسؤولیت دارند و عمل ایشان از مصادیق کلاهبرداری خواهد بود.

محسنی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد تخلف، مراتب را از طریق سامانه دیده‌بان‌های مردمی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه(سجام) به دادستانی مرکز استان گزارش و وضعیت پیگیری آن را بصورت برخط(آنلاین) ملاحظه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha