واحد شماره یک نیروگاه برق مفتح همدان برای تعمیرات از مدار خارج شد

همدان- ایرنا- همدان- ایرنا- معاون تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان گفت که واحد شماره یک این نیروگاه برق به منظور انجام تعمیرات اساسی، از مدار خارج و از شبکه سراسری تولید برق کشور جدا شد.

«پژمان اختری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با آغاز فصل تعمیرات واحدهای نیروگاهی، واحد شماره یک نیروگاه برق شهید مفتح با ظرفیت تولید نامی ۲۵۰ مگاوات از مدار تولید خارج شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس مجوز صادره از شرکت مدیریت شبکه برق کشور، این واحد به مدت ۹۰ روز بنا بر دستورالعمل شرکت سازنده از شبکه برق کشور جدا می شود.

اختری عنوان کرد: دمونتاژ و مونتاژ توربو ژنراتور، بازدید یاتاقان ها و ولوهای اصلی توربین، سند بلاست و لاینینگ خطوط ۱۸٠٠ انتقال آب، خنک کاری برج تر، پمپ ها و تجهیزات برج خشک از مهم ترین اقداماتی است که بر روی این واحد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بازسازی داکت های دود و ایر هیتر و اورهال پمپ ها، موتورها و فن های اصلی واحد از دیگر اقدامات مرتبط با تعمیرات اساسی واحد شماره یک نیروگاه برق شهید مفتح است.

معاون تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان با اشاره به عبور موفق نیروگاه از پیک تولید برق در تابستان ۱۴۰۰ تصریح کرد: به نحوی برنامه ریزی شده که واحدهای تولید برق برای زمستان ۱۴۰۰ و تابستان ۱۴۰۱ با آمادگی کامل دراختیار شبکه قرار گیرد.

به گفته وی، واحد شماره ۲ این نیروگاه نیز ۲ هفته پیش با انجام تعمیرات، به همت مهندسان داخلی به شبکه تولید نیروی برق کشور بازگشت.

اختری افزود: نیروگاه برق شهید مفتح همدان، چهار واحد با ظرفیت هر کدام ۲۵۰ مگاوات برق دارد و در مجموع با توان تولید یک هزار مگاوات برق از مهمترین نیروگاه های کشور محسوب می شود.

وی اظهار داشت: عملیات تعمیرات دوره ای و اساسی واحدهای تولید برق این نیروگاه از چند ماه پیش آغاز شده و به صورت دوره ای هر چهار واحد این نیروگاه تعمیر اساسی می شود.

معاون تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان با اشاره به اینکه امسال به خاطر کمبود بارش نزولات آسمانی، مشکلاتی در تامین برق به وجود آمد، گفت: همچنان انتظار داریم مشترکان استان، با مصرف بهینه ما را در ارایه خدمات یاری کنند.

نیروگاه حرارتی شهید مفتح همدان از چهار واحد بخار ۲۵٠ مگاواتی تشکیل شده که با عمر بیش از ۲۸ سال نزدیک به ۲ درصد از برق کشور را تأمین می کند، این نیروگاه با ظرفیت تولید هزار مگاوات در دشت کبودراهنگ(کیلومتر ۴۵ جاده همدان - تهران)، قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha