پرونده قضایی ترک فعل برای ۱۲ مدیر دستگاه‌های اجرایی کردستان تشکیل شد

سنندج‌ - ایرنا- رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: تاکنون برای ۱۲ مدیر دستگاه‌های اجرایی استان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسراها و محاکم قضایی تشکیل شده و هم اکنون در حال رسیدگی و صدور رای است.

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طی یکسال گذشته با پیگیری های انجام شده و با اهتمام دادستان‌های تمامی حوزه های قضایی بویژه تلاش‌های مجدانه دادستان مرکز استان حداقل در ۲۰ حوزه مهم اعم از حقوق عامه ، اراضی ملی و منابع طبیعی ، اوقاف، اختلالات ایجاد شده در بازار  و خدمات عمومی و شهری ورود شد و تذکرات و دستورات لازم صادر شد.

وی یادآور شد: پس از صدور بخشنامه رییس قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران ، مراتب به تمام حوزه های قضایی استان ابلاغ و تاکیدات لازم بر اجرای جدی این بخشنامه در استان صورت گرفت که نتیجه آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش بوده است.

رییس کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت: نگاه دستگاه قضایی استان در مرحله اول، نگاه پیشگیرانه و با هدف جلوگیری از وقوع تخلفات شامل ارشاد و تذکر به مدیران است اما چنانچه شاهد تضییع حقوق عمومی در حوزه های مختلف و به دلیل عدم انجام تکالیف قانونی توسط مدیران سازمان‌ها و ادارات باشیم بدیهی است که بر اساس قانون قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی، علما و بزرگان و نخبگان جامعه و اصحاب رسانه‌ را با هدف مقابله با مفسدین و متخلفین دنبال می‌کنیم و قطعا در برخورد با مدیران و کارکنان متخلف دستگاههای دولتی ، عمومی و خصوصی اغماض نخواهیم کرد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha