اجرای نمایش «شب طولانی یلدا» به یاد شهدای ایرنا

تهران- ایرنا- نمایش «شب طولانی یلدا»، شامگاه دوشنبه (۱۹ مهر) به یاد شهدای ایرنا، با میزبانی از خانواده این شهدا، خبرنگاران و کارکنان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در تماشاخانه سنگلج به صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، نمایش شب طولانی یلدا به نویسندگی گیتا داوودی و کارگردانی ناصر آویژه که اجراهای خود را از ششم مهر در تماشاخانه سنگلج و به بهانه بزرگداشت هفته دفاع مقدس آغاز کرده بود، اجرای شامگاه دوشنبه (۱۹ مهر) خود را در ادامه پویشِ تجلیل از قهرمانان کشور، به یاد شهدای ایرنا به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه سنگلج و گروه نمایشی شب طولانی یلدا در آن اجرا میزبان خانواده شهدای ایرنا، خبرنگاران، مدیران و کارکنان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) خواهد بود.

ناصر آویژه کارگردان نمایش شب طولانی یلدا از شب نخست اجرای این نمایش با راه‌اندازی پویش تجلیل از قهرمانان کشور، تلاش کرده تا طی هر شب از اجرای این اثر نمایشی با دعوت از یک یا گروهی از قهرمانان کشورمان، اینبار با زبان بدیع و شگفت هنرهای نمایشی از قهرمانان ایران‌زمین تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

در یین راستا و با همین هدف، نمایش شب طولانی یلدا در شامگاه ششم مهر با حضور زهرا مظفر خواهر شهیدان مظفر و آغاز پویش تجلیل از قهرمان کشور نخستین شب اجرای عمومی خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز کرد.

اجرای نمایش «شب طولانی یلدا» به یاد شهدای ایرنا

پیش از این نیز اعلام شده بود، آویژه در اجرای عمومی این اثر نمایشی، پویشِ تجلیل از قهرمانان کشور را برگزار می‌کند که طی آن در هر شب از اجرای نمایش از یک قهرمان ایران زمین قدردانی و تجلیل به عمل خواهد آمد.

شب طولانی یلدا که درباره همسر یک رزمنده و خاطراتی است که بین او و همسرش اتفاق می‌افتد، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ با حضور علی یعقوب زاده، رها آویژه و عباس افشاریان به عنوان بازیگران این اثر نمایشی به صحنه می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha