۱۸ مهر ۱۴۰۰، ۲:۰۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84498602
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار طالبان به آمریکا پس از مذاکره مستقیم/دولت ما را تضعیف نکنید

تهران- ایرنا- طالبان در اولین نشست گفت و گوی مستقیم با هیات آمریکایی بعد از خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان به واشنگتن هشدار داد که دولت موقت افغانستان را تضعیف و بی ثبات نکنید.

به گزارش ایرنا، امیرخان متقی وزیر امور خارجه کابینه موقت طالبان به خبرگزاری باخر افغانستان گفت: ما به روشنی به آنها گفتیم که تلاش برای ایجاد بی ثباتی در دولت افغانستان به نفع هیچکس نیست.

هیات آمریکایی شامگاه شنبه برای نخستین بار پس از خروج نیروهای وشنگتن از افغانستان با نمایندگان طالبان در دوحه دیدار کرد.

وزیر امورخارجه دولت موقت طالبان اعلام کرد که در دیدار با مقام‌های آمریکایی، درباره روابط کابل و واشنگتن، توافقنامه دوحه، کمک‌های بشردوستانه، آزاد سازی پول‌های بلوکه شده افغانستان، رعایت حریم هوایی افغانستان و مسائل دیگر گفت‌وگو شد.

امیرخان متقی سرپرست وزارت امورخارجه طالبان تصریح کرد: در این نشست بر ارسال کمک‌های بشردوستانه و عمل به توافقنامه دوحه و احترام به حریم هوایی افغانستان مورد تاکید قرار گرفت.

وزارت امورخارجه آمریکا در این باره اعلام کرد که تشکیل حکومت فراگیر و خروج شهروندان آمریکا و همکاران محلی این کشور از افغانستان، از محورهای این سفر است.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: این دیدرا درباره به رسمیت شناختن و دادن مشروعیت (به طالبان) نیست. ما بر طالبان فشار می‌آوریم تا به حقوق تمام مردم افغانستان از جمله زنان و دختران را رعایت کنند و حکومت فراگیر با پشتیبانی همه احزاب تشکیل دهند. آمریکا می‌خواهد به طالبان فشار آورد تا برای سازمان‌های کمک‌رسان امکان دسترسی به مناطقی را که نیاز به کمک دارند، فراهم کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha