جوانان بحرینی تظاهر کننده علیه رژیم صهیونیستی احضار شدند

تهران – ایرنا- منابع خبری وابسته به گروه‌های مخالف هیأت حاکم بحرین چهارشنبه شب از احضار جوانان بحرینی حاضر در تظاهرات ضد صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش ایرنا، حساب توئیتری جمعیت اسلامی الوفاق بحرین گزارش داد که ۱۵ شهروند بحرینی به دلیل شرکت در تظاهرات ضد صهیونیستی احضار شده‌اند.

این جوانان روز جمعه در تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف بحرین شرکت کرده بودند.

جمعه پیش، دومین هفته پیاپی بود که مردم بحرین با برگزاری راهپیمایی، اعتراض خود را به عادی سازی روابط رژیم آل خلیفه با رژیم صهیونیستی، مخالفت با افتتاح سفارت رژیم اسرائیل در منامه و محکوم کردن زیارت دیوار ندبه توسط هیأت بحرینی‌ در سرزمین‌های اشغالی که با حمایت رژیم اشغالگر قدس انجام شد، اعلام می‌کنند.

رسانه‌ها گزارش داده بودند که پلیس بحرین برای سرکوب برخی از این اعتراض ها که در منامه و شهرهایی از جمله «السانابس» و «بوری» برگزار شد از گاز اشک آور استفاده کرد.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین و بحرین و با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «نه به سفارت اسرائیل در بحرین اسلامی» اعتراض خود را اعلام کردند.

کاربران بحرینی همچنین با راه اندازی هشتگ « #بحرنیون_ضد_التطبیع» ( # بحرین _ مخالف _ عادی سازی روابط) در شبکه‌های اجتماعی مخالفت خود را با عادی سازی روابط کشورشان با رژیم اسرائیل را اعلام کردند.

سفارت رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته با حضور «یائیر لاپید» وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی در منامه گشایش یافت.

جمعه هفته گذشته نیز به دنبال سفر لاپید به بحرین، مردم این کشور با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با سازش و سفر این مقام صهیونیستی ابراز داشتند.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha