امیرعبداللهیان: حمایت ما از مقاومت لبنان ادامه می‌یابد

تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه شب اظهار کرد: حمایت ما از مقاومت لبنان در برابر تهدیدهای احتمالی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، امیرعبداللهیان در گفت وگو با شبکه خبری "المنار" لبنان ضمن تبریک به مردم لبنان به خاطر تشکیل دولت جدید این کشور، همچنین گفت: ما به حاکمیت و استقلال لبنان احترام می گذاریم و برای ما این مسأله بسیار حائز اهمیت است.

امیرعبداللهیان بار دیگر افزود: ایران با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، کشوری بزرگ و آماده کمک به لبنان است.

وی ادامه داد: ما از مقاومت لبنان در برابر تهدید حاکمیت، امنیت، استقلال و حاکمیت ارضی لبنان و نیز در برابر رژیم صهیونیستی دفاع کرده‌ایم و حمایت ما از مقاومت لبنان در برابر تهدیدهای احتمالی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

وزیر امورخارجه ایران در ادامه درخصوص دیدارش با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، آن را یک دیداری ثمربخش خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران از نظرات سید نصرالله در مسائل منطقه استفاده می کند.

امیرعبداللهیان دبیرکل حزب الله لبنان را "بزرگ ترین رجل ملی لبنان" و بزرگ ترین رهبر سیاسی در منطقه دانست.

وزیر امورخارجه ایران اضافه کرد: سید نصرالله از کمک های فرآورده های نفتی ایران به لبنان قدردانی و تشکر کرده است، چرا که ما در شرایط سخت به لبنان کمک کرده ایم.

وی افزود: در این دیدار همچنین با یکدیگر گفت وگو کردیم و همیشه گفت وگو با سید حسن نصرالله به ویژه تحلیل ها و نگاه عمیق ایشان به اهمیت صلح و امنیت در منطقه برای ما مفید است.

امیرعبداللهیان در پایان اضافه کرد: همچنین توجهی که سید نصرالله به گفت وگوهای منطقه ای و پیشرفت لبنان و منطقه دارد، برای ما قبال توجه است.

وزیر امور خارجه ایران بامداد پنجشنبه و در بدو ورود به فرودگاه بیروت نیز گفته بود که ایران  هرگز از کمک به لبنان در صورت درخواست، دریغ نمی‌کند.

امیرعبداللهیان همچنین در دیدار با میشل عون رئیس جمهوری لبنان که در کاخ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت تشکیل دولت جدید لبنان، سلام گرم آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به همتای لبنانی وی ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات منطقه ای و بین المللی، فضای گفت وگوهای میان تهران با برخی دولت های خارجی و عربی و نیز روند مذاکرات برجامی را برای رئیس جمهوری لبنان تشریح کرد.

 وی همچنین با نبیه بری رئیس مجلس و عبدالله بوحبیب وزیر امورخارجه لبنان دیدار و رایزنی کرد.

 امیرعبداللهیان و هیات همراه، پنجشنبه وارد لبنان شدند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha