افغانستان قربانی مطامع مستکبران‌ و مرتجعان است

قم - ایرنا - مدیرحوزه‌های علمیه خواهران کشور در پیامی به مناسبت حادثه قندوز افغانستان آورده است: مردم افغانستان که سال‌ها از ناامنی و دخالت بیگانگان رنج می‌برند، قربانی مطامع سران مستکبر غربی و دولت‌های مرتجع عربی بوده‌اند، این بار نیز ایادی نیابتی کوردل آنها مردم بی‌گناه را به خاک و خون کشیده‌اند.

به گزارش شنبه شب مرکز خبر حوزه، در پیام حجت الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم بهجت پور آمده است: خبر شهادت جمع زیادی از شیعیان نمازگزار در مسجد جامع ولایت قندوز افغانستان موجب تالم شدید و خشم آزادگان در سرتاسر جهان گردید.

پیام حاکیست: مردم افغانستان که سال‌هاست از ناامنی و دخالت بیگانگان رنج می‌برند، قربانی مطامع سران مستکبر غربی و دول مرتجع عربی بوده‌اند، این بار نیز ایادی نیابتی کوردل آنها مردم بی‌گناه را به خاک و خون کشیده‌اند تا سهم خود را در هرج و مرج و ویرانی این کشور بیشتر به نمایش گذارند.

پیام می‌افزاید: اکنون این حادثه دردناک در کنار سایر تحولات آن کشور، ضرورت تشکیل دولتی فراگیر را در سراسر افغانستان به نمایش می‌گذارد تا با پشتوانه مردمی بتواند ظرفیت‌های درونی آن مرز و بوم را شکوفا سازد و امنیت و آزادی از یوغ زورمداران کینه‌توز را برای مردم رنج‌کشیده افغان به ارمغان آورد.

در ادامه خاطرنشان شده است: مقصر اصلی چنین حوادثی صرف نظر از گروه‌های افراطی، کسی نیست جز تجاوزگران جهانی که ۲۰ سال افغانستان را به اشغال درآوردند و در نهایت مفتضحانه آن را ترک کردند و سران سازشکار کشورهای عربی که به مسلمانان کشورهای مختلف پشت کرده‌اند و با دلارهای نفتی زمینه شعله‌ور شدن آتش ناامنی در امت اسلامی را فراهم می‌کنند.

در پایان آمده است: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ضمن عرض تسلیت شهادت این فاجعه جانسوز به مردم شریف و نجیب افغانستان به ویژه بازماندگان این حادثه، بهبودی و سلامت مجروحان آن را از خداوند منان مسالت می‌نماید و امید دارد با بازگشت امنیت و عزت به سرزمین افغانستان، روزگار مصیبت و رنج آن به پایان برسد. 

در انفجار انتحاری که روز جمعه شانزدهم مهرماه جاری در مسجد شیعیان شهرستان سیدآباد استان قندوز واقع در شمال افغانستان رخ داد، دست‌کم ۲۰ تَن شهید و ۳۰ تَن نیز زخمی شدند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha