سه عضو سارق سفارت آمریکا محکوم به ترک خاک روسیه شدند

مسکو- ایرنا - ماریا زاخارووا سحنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سه عضو سفارت آمریکا در مسکو که مظنون به سرقت شده اند، خاک روسیه را ترک خواهند کرد.

به گزارش یکشنبه ایرنا، زاخارووا در گفت وگو با کانال یوتیوب سالاویو لایو گفت: کارکنان سفارت آمریکا در مسکو که مظنون به سرقت یک کوله پشتی شده اند، گزینه ترک روسیه را انتخاب کرده اند.

وی افزود: زیرا یادداشتی در مورد این افراد شرور از طریق وزارت خارجه روسیه به سفارت آمریکا ارسال و پیشنهاد شده بود یا مصونیت دیپلماتیک سه فرد مظنون به سرقت لغو شود تا امکان حضور آنها در روند رسیدگی قضایی فراهم شود یا این که روسیه را ترک کنند.  

زاخارووا خاطرنشان کرد که طرف آمریکایی گزینه دوم را برگزیده تا سه نفر خاک روسیه را ترک کنند.  

یک مقام وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که سه دیپلمات آمریکایی در روسیه مظنون به سرقت شده و وزارت خارجه روسیه با ارسال یادداشتی به سفارت ایالات متحده در مسکو خواستار لغو مصونیت دیپلماتیک این افراد شد.

به گزارش  ایرنا، خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه بدون اشاره به نام و سمت وی نوشت: وزارت خارجه روسیه یادداشتی را به سفارت آمریکا در مسکو ارسال و خواستار لغو مصونیت دیپلماتیک سه نفر از کارکنان این مرکز دیپلماتیک برای پیگرد قانونی آنها در یک پرونده کیفری شد.  

وی افزود: دیپلمات های آمریکایی مظنون به سرقت اموال یک تبعه روسیه شده اند.  

 مقام وزارت خارجه روسیه هشدار داد اگر این خواسته مسکو برآورده نشود، دیپلمات های مظنون به ارتکاب جرم باید خاک این کشور را ترک کنند.  

در همین حال برخی رسانه های روسی اعلام کردند که افرادی که در سرقت اموال تبعه روسیه شرکت کرده بودند ازتفنگداران دریایی آمریکایی بودند که در سفارت این کشور در مسکو به عنوان محافظ کار می کنند.  

خبرگزاری ریانووستی در همین حال دیروز نوشت که پیشتر تعدادی از سناتورهای بانفوذ آمریکایی از جو بایدن رییس جمهوری آمریکا خواسته بودند که در صورتی که روسیه با درخواست آمریکا برای افزودن شمار کارکنان سفارت آمریکا در مسکو موافقت نکند، ۳۰۰ نفر از کارکنان سفارت روسیه در واشنگتن اخراج شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha