آزادراه ایزدخواست- شیراز به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- مجری‌کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: آزادراه ایزدخواست (اصفهان) - شیراز تااکنون با ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی، برای تکمیل به هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد.


آزادراه اصفهان- شیراز شامل ۲ قسمت عمده اصفهان- ایزدخواست و ایزادخواست- شیراز است که در مراحل پایانی و در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

علیرضا صلواتی، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: آورده وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع برای این پروژه تا اکنون به ۳ هزار میلیارد تومان رسیده است که برای ادامه کار به یک هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

مجری‌کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان افزود:  بخش اصفهان- ایزدخواست آزادراه اصفهان- شیراز در حال حاضر در مرحله مطالعاتی قرار دارد و در حال رایزنی با سرمایه‌گذاران برای ورود و تکمیل این آزادراه هستیم که امیدواریم  عملیات اجرایی این بخش نیز بزودی آغاز شود.

وی گفت: این آزادراه بعنوان یکی از مهم‌ترین آزادراه‌های کشور و قطعه مهمی از کریدور شمال_ جنوب کشور است که تکمیل آن از اهمیت بالایی برای بخش حمل و نقل کشور بر خوردار است.

صلواتی با بیان اینکه این آزادراه در زمان حاضر در یک قدمی بهره‌برداری قرار دارد، افزود: امیدواریم  با تامین اعتبارات لازم هرچه سریع‌تر این آزادراه مهم افتتاح شود و به شبکه آزادراهی کشور بپیوندد.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان بیان کرد: طول مسیر آزادراه ایزدخواست- شیراز ۲۲۴ کیلومتر است که با افتتاح آن ۱۳۰ کیلومتر در مسیر و ۲ ساعت در زمان سفر از اصفهان به شیراز صرفه جویی خواهد شد.

وی کاهش قابل توجه خسارات و هزینه‌های تصادفات جاده‌ای و استهلاک خودروهای عبوری در طول بهره‌برداری، افزایش ایمنی و کاهش تعداد کشته‌ها و تلفات جاده‌ای کشور به تعداد ۵۵۰ نفر در سال، صرفه‌جویی ۷۰۰ میلیارد تومانی در سال نخست بهره‌برداری و کاهش مصرف سوخت به میزان سالانه ۱۳۶ میلیون لیتر را از دیگر مزایای افتتاح آزادراه ایزدخواست_ شیراز برشمرد.

به گزارش ایرنا، آزادراه شیراز – اصفهان بخش مهمی از کریدور آزادراهی شمال به جنوب کشور است که با تکمیل این کریدور آزادراهی، گام بزرگی در جهت تردد و ترانزیت از استان‌های جنوبی و بندرها به مرکز و شمال کشور برداشته خواهد شد.

آزادراه شیراز- اصفهان بعنوان طولانی ترین پروژه‌های آزادراهی در دست احداث وزارت راه و شهرسازی است که با تکمیل و بهره برداری از آن فاصله بین اصفهان تا شیراز حدود ۱۳۰ کیلومتر و زمان سفر نیز به مدت ۲ ساعت کاهش می یاید.

این آزادراه به شکل ۶ خطه و بطور کامل ایمن اجرا شده، و زمینه را برای حرکت خودروها را با سرعت حداکثر ۱۲۰ کیلومتر به شکل ایمن فراهم خواهد کرد.

آزادراه شیراز- اصفهان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ملی به شمار می‌ رود که کلنگ احداث آن در سال ۸۹ به زمین خورده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha