ولایتی، حمله تروریستی به مسجد سیدآباد قندوز افغانستان را محکوم کرد

تهران - ایرنا - دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی به مسجد سیدآباد قندوز افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در پی حمله تروریستی روز جمعه ۱۶ مهر ماه داعش به مسجد سیدآباد قندوز واقع در شمال افغانستان که به شهادت و مجروح شدن ده ها تن از شیعیان نماز گزار مظلوم  انجامید، علی اکبر ولایتی این اقدام تروریستی و وحشیانه را محکوم کرد و قتل عام نمازگزاران بی گناه را به ملت بزرگ آن کشور و جهان اسلام تسلیت گفت.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: بدون تردید آمریکای جنایتکار که امروز مجبور به خروج ذلت بار از افغانستان گردیده با حمایت از گروه های تروریستی و انجام چنین توطئه‌های شیطانی عملاً می خواهد به مردم مظلوم آن کشور القاء نماید که بر عکس آنچه آمریکا و اذنابش در منطقه تبلیغ می کنند، حضور غیر قانونی و اشغالگرانه این کشور در دیگر ممالک جهان موجب سلب امنیت و تقویت تروریسم در آنها خواهد شد.

ولایتی تصریح کرد: ملت مسلمان و هوشمند افغانستان خود پاسخ این جنایتها را به این گروه مزدور شیطان صفت خواهد داد همانطور که دیگر ملل مسلمان و مبارز فعال جبهه مقاومت در سوریه، عراق و یمن این اقدام را انجام داده اند.

این بیانیه می افزاید: ماموریت اصلی این گروه که نام خود را مسلمان گذاشته اند ولی عامل بیگانه هستند با طراحی اربابانشان، تخریب وجهه نورانی اسلام است.

ولایتی تاکید کرد: آدم کشی کورکورانه و قتل سفاکانه انسان ها در هیچ یک از ادیان الهی مورد تایید نیست بلکه همواره محکوم بوده است.

وی تصریح کرد: جرم ملت مسلمان افغانستان و سایر ملل مسلمان و آزاده دنیا از دید این جانیان، پایبندی آنان به اصول و مبانی اسلامی و انسانی است و بدون تردید با حذف این گروه های مزدور و جانی، انشالله ملل اسلامی به سوی تعالی و تشکیل یک جامعه رشد یافته و الگو برای پیروان سایر ادیان خواهند بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha