وزیرکشور خواستار مجازات عاجل عوامل فاجعه انفجار مسجد شهر قندوز شد

تهران-ایرنا- وزیر کشور در پیامی، ضمن تسلیت شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع فاجعه انفجار در مسجد سیدآباد شهر قندوز واقع در شمال شرقی افغانستان، مجازات عاجل عوامل و مسببان این فاجعه را از مقامات افغانستان خواستار شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن پیام احمد وحیدی درباره انفجار مسجد سیداباد شهر قندوز کشور افغانستان آمده است: انفجار در مسجد سیدآباد شهر قندوز واقع در شمال شرقی افغانستان در حین برگزاری نماز جمعه  که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از یکصد تن از مسلمانان افغانستانی شد، اقدامی غیر انسانی و ضد دینی است که نزد عموم اهل ایمان، همه آزادی خواهان و جملگی وجدان های بیدار انسانی محکوم است.

در ادامه این پیام آمده است: این جنایت تروریستی که از سوی جریان های منحرف مورد حمایت نظام سلطه جهانی و در ابتدای ماه ربیع الاول؛ موسم سرور مسلمین واقع شد، مصیبتی بزرگ و موجب تأسف و تأثر فراوان است و بار دیگر اهمیت وحدت کلمه در امت اسلامی و ضرورت انسجام و اتحاد اجزای مختلف کشورِ دوست و همسایه؛ افغانستان در سایه یک دولت فراگیر را برای صیانت از آرامش و امنیت و مقابله با رشد و نمو جریان های تروریستی و تکفیری از جمله بقایای گروهک ضد اسلام داعش گوشزد می سازد.

وزیر کشور در این پیام ضمن تسلیت شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع این فاجعه، مجازات عاجل عوامل و مسببان این فاجعه را از مقامات افغانستان خواستار شد.

به گزارش ایرنا، در حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندوز ۴۶ نفر کشته و ۱۴۳ تن دیگر زخمی شده اند اما منابع محلی تعداد کشته ها این حمله را ۶۰ تن و مجروحان را ۱۴۰ نفر ذکر کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha