هیچ مدالی پرافتخارتر از عنوان خیر مدرسه‌ساز نیست
حسنعلی علیپور.عکس آرشیوی است

تهران - ایرنا - سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: عملکرد مجموعه خیران مدرسه‌ساز پر افتخارترین مجموعه مردم نهاد در ایران است و هیچ مدالی درخشان تر از داشتن عنوان خیر مدرسه ساز نیست.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علیرضا کاظمی روز شنبه در نخستین همایش بین‌المللی تکریم خیرین مدرسه ساز خارج از کشور افزود: از سال ۷۱ که این نهاد شکل گرفته عملکرد بی نظیر و بی سابقه ای دارد و اکنون  ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیران مدرسه‌ساز ساخته می شود.

وی با بیان اینکه خیران مدرسه‌ساز همپای دولت و همراه مردم بزرگترین خدمت را به جامعه می‌کنند ، اظهار داشت: در بیابان ها و روستاها به عشق مردم قلبهایشان می تپد و باید به این انسانها افتخار کرد البته دستاورد بزرگتری از ساخت مدرسه دارید و آن ترویج فرهنگ ایثار و نیکوکاری در جامعه است. در ساخت مدارس چه لذتی دارد که برخی از خیران حتی خانه خودشان را برای مدرسه سازی می‌فروشند!
کاظمی تصریح کرد: احساس کردم جریانی راه افتاده که کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد . سه هزار میلیارد تومان اندوخته و سرمایه خیران با افتخار در یکسال برای مدرسه سازی هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد: تشخیص درست و استراتژیک برای هزینه کردن منابع لطف الهی است صدقه ای که در نظام تعلیم و تربیت ساری و جاری کنید برای شما اندوخته و برای ایران سرافرازی است .

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: شما یک فرهنگ و تمدن را می سازید و یک افتخار بزرگ برای ماست که افرادی مانند شما بزرگان در جامعه حضور دارند که فرصت تعلیم و تربیت را برای دانش‌آموزان فراهم می کنید.

در پایان این مراسم از تعدادی خیر مدرسه‌ساز خارج از کشور تقدیر شد.

همچنین از سردیس سه نفر از خیران مدرسه‌ساز خارج از کشور به نامهای جواد موفقیان، کریم مردانی آذر و حسنعلی علیپور رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha