۱۶۸ طرح محرومیت زدایی در خراسان شمالی در حال اجراست

بجنورد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی گفت: ۱۶۸ طرح محرومیت زدایی در پنج بخش مدارس، راه روستایی، بهداشت و درمان، آبرسانی و آبخیزداری با ۴۸۷ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

به گزارش ایرنا، حسن پارسی پور روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان شمالی اظهار داشت: از این میزان اعتبار، ۱۷۴ میلیارد تومان در بخش بهداشت و سلامت، ۱۴۱ میلیارد تومان در بخش مدارس، ۹۸ میلیارد تومان در بخش آبرسانی، ۲۲ میلیارد تومان در بخش راه روستایی و ۵۲ میلیارد تومان هم در بخش آبخیزداری هزینه می شود.

وی تصریح کرد: سهم تمامی شهرستان های استان نیز از این ردیف بودجه مشخص شده و ۱۰۵ میلیارد تومان از این اعتبار در شهرستان بجنورد، ۴۵ میلیارد تومان در شهرستان راز و جرگلان، ۶۰ میلیارد تومان در شهرستان جاجرم، ۵۰ میلیارد تومان در شهرستان اسفراین، ۷۳ میلیارد تومان در شهرستان شیروان، ۹۵ میلیارد تومان در شهرستان مانه و سملقان، ۳۲ میلیارد تومان در شهرستان گرمه و ۲۷ میلیارد تومان در شهرستان فاروج هزینه می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی گفت: بودجه محرومیت زدایی بخش راه و سلامت به صورت استانی تعریف می شود و تنفیذ اختیار آن با شرایط خاص بر عهده استانها است و بخش های مدارس، راه روستایی و آبخیزداری نیز به صورت ملی تعریف می شود.

هزینه ۱۶۵ میلیارد تومان در پنج شهرستان

پارسی پور در ادامه به مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: دور دوم سفر استاندار به پنج شهرستان بجنورد، شیروان، فاروج، راز و جرگلان و اسفراین انجام شده که ۱۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مصوبه در این شهرستان ها هزینه شد.

به گفته وی؛ ۱۵۴ طرح در ۳۳ دستگاه و ۱۷ شهرداری در طی این سفرها اجرایی شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی افزود: ۱۷ طرح راهداری، ۲۵ طرح آب و فاضلاب، ۱۵ طرح توزیع برق، ۹ طرح کشاورزی و ۱۰ طرح بنیاد مسکن عمده این پزوژه ها محسوب می شود.

استان خراسان شمالی از استان های شمالشرق کشور محسوب می شود که ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۲۴ شهر و حدود یک هزار روستا سکونت دارند.

خراسان شمالی حدود ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۱ هزار نفر دارد که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین ۳۱ استان کشور رتبه دهم را داراست و سهم اشتغال در این استان در بخش کشاورزی ۳۹.۶ درصد، صنعت ۲۴.۳ درصد و خدمات ۳۶.۱ درصد است.
سهم این استان در حوزه کشاورزی بیش از میانگین کشور است اما در حوزه صنعت و خدمات پایین تر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha