حضور ۱۰۰ واحد تولیدی در نمایشگاه بین‌المللی پوشاک

تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: ۱۰۰ واحد تولیدی برای معرفی و عرضه محصولات خود در نمایشگاه تخصصی این صنف که در شهر آفتاب برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «ابوالقاسم شیرازی» روز شنبه در نشست خبری نمایشگاه بین المللی پوشاک شهر آفتاب، با بیان اینکه در سال های اخیر با ممنوعیت واردات پوشاک و مبارزه قاطع با قاچاق این محصول، تولیدکنندگان این صنعت حضور مناسبی در بازار داشتند، اظهار داشت: تولید پوشاک در مرحله ای قرار گرفته که نیاز به معرفی محصولات و حمایت مسئولان برای رسیدن به مرحله صادرات دارد.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه بین المللی پوشاک ۱۰۰ واحد تولیدی شرکت کرده اند، خاطرنشان کرد: با برگزاری این نمایشگاه ظرفیت ها و توان صادراتی واحدهای متوسط در حمایت از تولیدات ایرانی معرفی می شود

شیرازی با بیان اینکه برخلاف تمام محدودیت ها و مشکلات مالی، پوشاک ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: تولیدات این صنعت با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد، به همین دلیل برای معرفی کالاها نیاز حمایت دولت وجود دارد.

وی با بیان اینکه زنجیره کاملی از ارزش پوشاک شامل طراحی، تولید، مواد اولیه انواع محصولات در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: این نمایشگاه می تواند فضایی برای معرفی طراحان و تولیدکنندگان به یکدیگر باشد تا پوشاک دارای هویت ایرانی همراه با حفظ جنبه های صیانت از عفاف و حجاب به مرحله تولید برسد.

شیرازی با تاکید بر اینکه می توانیم در آینده نزدیک صادرات پوشاک را ساماندهی کنیم، تصریح کرد: عرضه این محصولات ایرانی به بازار جهانی به صورت پراکنده انجام می شود که می توانیم به سرعت آن را افزایش دهیم.

وی با اشاره به صادرات برخی تولیدات پوشاک به کشورهای اروپایی از جمله آلمان، اظهار داشت: عراق، ترکیه، افغانستان و ارمنستان به عنوان کشورهای همسایه از دیگر خریداران پوشاک ایرانی هستند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک با بیان اینکه همراه با صادرات این محصولات، فرهنگی ایرانی نیز به جهان معرفی می شود، خاطرنشان کرد: هیچ کمبودی برای تامین بازار داخل در کنار صادرات نداریم و واحدهای تولیدی با ظرفیت نهایی به کار خود ادامه خواهند داد.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه بین المللی پوشاک از ۲۰ تا ۲۳ مهر در شهر آفتاب برگزار می شود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha