علی لندی در فضاسازی شهری جشنواره فیلم کودک  در اصفهان گرامی داشته شد

اصفهان- ایرنا- همزمان با برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در شهر اصفهان، این شهر توسط سازمان زیباسازی شهرداری و با گرامیداشت شهید "علی لندی" فضاسازی و آذین شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان روز شنبه به ایرنا گفت: در این زمینه ۵۵ المان نگاتیو با موضوع جشنواره کودک و شهید "علی لندی" نوجوان فداکار ایذه‌ای که برای نجات جان ۲ نفر خود را به دل آتش زد در سطح مناطق ۱۵گانه شهر اصفهان نصب شد.

حسن موذنی افزود: حدود یکهزار و ۵۰۰ پرچم ویژه جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان نیز در ۱۵ منطقه شهر اصفهان به اهتزاز درآمده است.

وی بیان کرد: دیواره پازلی جهان نما واقع در میدان امام حسین (ع) نیز این هفته به موضوع جشنواره فیلم کودک و نوجوان و گرامیداشت علی لندی اختصاص یافته است.

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با شعار «سینما، سرزمین خیال» و با یادبود شهید علی لندی روز گذشته در شهر اصفهان آغاز بکار کرد.

این دوره از جشنواره ۱۶تا ۲۱ مهر امسال به صورت مجازی وحضوری برگزار می‌شود.

 علی لندی نوجوان ۱۵ ساله  اهل ایذه خوزستان  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، پس از وقوع حادثهٔ آتش‌سوزی در خانهٔ یکی از همسایگان اقوامش  جان ۲ زن سالمند را نجات داد. وی دچار سوختگی شدید شد که ۲ هفته پس از بستری بودن در بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان درگذشت. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha