۴۵ مسکن ایتام خراسان شمالی امسال افتتاح می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: ۴۵ واحد مسکونی ویژه ایتام که هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

مجید الهی راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدها با زیر بنای ۶۰ مترمربع ساخته می‌شود که در صورت نیاز، صاحبان واحدهای مسکونی با هزینه های شخصی می‌توانند متراژ آن را افزایش دهند.

وی در رابطه با منابع موردنیاز برای ساخت این واحدها گفت: برای ساخت هر واحد مسکونی ایتام بیش از ۱۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است که ۵۰ میلیون تومان آن به‌صورت بلاعوض از محل منابع کمیته امداد و صندوق توسعه ملی و مابقی نیز تسهیلات بانک‌های قرض‌الحسنه است.

وی گفت: با توجه به گرانی مصالح برای تکمیل این واحدها حدود ۵۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است که این نهاد در تلاش است با رایزنی این منابع را جذب و  واحدهای مسکونی ایتام را در کمترین بازه زمانی در اختیار این خانواده‌ها قرار دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: با همکاری حامیان و خیران بتوانیم برای تمامی ایتام نیازمند استان منزل مسکونی مقاوم بسازیم.

الهی راد اظهار داشت: هم‌اکنون ۶ هزار و ۵۷۲ نفر یتیم و فرزند محسنین نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند که سه هزار و ۳۳۴ نفر از این کودکان خاصه یتیم و باقی‌مانده فرزندان خانواده‌های نیازمند هستند.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha